Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok rossz dolognak,...

Nem tartjátok rossz dolognak, hogy az ember születési helye meghatározza szinte egy életre, hogy milyen állampolgár vagy hogy hol élhet egyáltalán?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. az afrikaiakra, akik nagyrészt azért nem tudnak más országokba kivándorolni, hogy ne haljanak éhen, mert olyan szigorúak a bevándorlási törvények. Valójában miben különbözünk mi, emberek? Hisz nem elnyertük az állampolgárságot a legtöbben, hanem megadatott születés által, amit nem tudunk befolyásolni. Bár tudom, hogy zűrzavar lenne belőle, ha mindenki ott élhetne, ahol akarna szabadon, de mégis csak nem zavaró, hogy nem is rajtunk múlik, hogy hol élünk/élhetünk és milyen lehetőségeink vannak az életben? Mi is születhettünk volna Afrikában, ez nem rajtunk múlt és most mi lennénk ott, ahol éhinség van, de senki sem törődik vele.
2009. jún. 29. 06:13
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon zavaró. Én is rossz dolognak tartom. Az afrikaiaknak nyilván sokkal nehezebb, de én szomorú vagyok amiatt, hogy nem élhetek ott ahol szeretnék mert ide születtem és így nem fogadnak be máshol. Nincs bajom Magyarországgal csak ahhoz hogy én megvalósítsam az álmaimat máshová kell mennem mert itt az embereket nem érdekli amit én csinálok.

És én nem érzem magam ideillőnek. Külföldön vállalnám, hogy magyar vagyok de nem egyszerű ám állampolgárságot kapni.


Én persze annak örülnék a legjobban, ha mindenhol jó körülmények között élhetnénk és ezért mindenki büszke lehetne arra, ahol él és nem sóvárogna más helyekre ahol több minden van azért mert ott ahol él nem kapja meg azt amit szeretne.

2009. jún. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hová szeretnél költözni?
2009. jún. 29. 06:25
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A születési hely nem határozza meg egy életre, hogy hol élhetsz. Az a születés földrajzi helye, valamelyest utal azonban a szülőkre is, hiszen ők valahogy kötődnek ehhez a helyhez. Én nem tartom rossz dolognak, hogy a születés helyét feltüntetik a születési anyakönyvi kivonaton.

Értem a kérdés többi részét is, de ennek a megválaszolása nekem nagyon magasröptű lenne!

2009. jún. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mire gondolsz. Én sem tartom rossznak, hogy fel van tüntetve az anyakönyvin, hogy ki hol született, végülis nem mindegy és az is érthető, hogy nem mindenkit tud az a pár gazdagabb ország befogadni. Ez a helyzet biztosan nem fog változni...csak én is úgy vagyok, mint az első...nehéz beilleszkedni máshol, ha el is mész külföldre, mert valószínűleg életed végig valamilyen szinten kívülállóként fognak kezelni.
2009. jún. 29. 06:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyan ilyen igazságtalan az, hogy a szülők társadalmi, anyagi helyzete is meghatározza a gyermekük további sorsát!

Rengeteg ilyen van, és attól szép az egész, hogy tehetsz ellene.

2009. jún. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hogy tehetsz ellene? Épp azt írtam, hogy nagyon sokan semmit sem tudnak tenni ellene...
2009. jún. 29. 07:13
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos itthon is nagy a vagyoni különbség.Nem mindegy,hogy egy gyerek gazdag családba születik,vagy szegénybe.Nem igaz,hogy tehetsz ellene,mert mit tegyen az,aki elvesztette az állását,és ahol lakik semmi munkalehetőség nincs?Vagy a lakáshitele dőlt be ?Nem lehet csak úgy egyszerűen máshová költözni.Ezt csak azok tehetik meg,akiknek sok pénzük van.

Külföldön meg lehet jobban élni,de ott más a kultúra,más az ottaniak mentalitása,és élete végéig honvágya van a kint élőknek.

2009. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%

"Sajnos itthon is nagy a vagyoni különbség."


Miért sajnos?

2009. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
08:14: azért sajnos, mert a jóléti társadalomnak az lenne az alapja, hogy a vagyoni különbségek nem nagyon jelentősek, ha valaki dolgozik, annak jut is neki, így elvileg mindenki eléldegél egy szinten. A nagy vagyoni különbségek a szegény országokra jellemzők.
2009. jún. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!