Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legjobb...

Szerintetek mi a legjobb lehetőség ebben a helyzetben? Hogy folytassam tovább a tanulást?

Figyelt kérdés

Az idei évben (10.-es vagyok) indult egy nyelvi szakkör egy különlegesebb nyelvből. Az elején szerettem, de aztán a tanár valamiért megutált engem, ezek után nem szívesen jártam, inkább otthagytam a csoportot és más lehetőséget kerestem a nyelv tanulására. Egy barátom révén egy magántanárhoz kerültem. Sokkal jobban élveztem az óráit, mint az iskolaiakat. Azonban van egy kis gond ezzel a magántanárral, mégpedig az, hogy elég zűrös a magánélete. Nem tudok pontos részleteket, de egyedül neveli a gyerekét, a munkahelyét nem szereti, és talán valami szektában is benne van. Emiatt sokszor maradnak el órák, néha az utolsó pillanatban mondja le. Egy ideig még nem zavart, mert rugalmas vagyok. Viszont nekem komolyabb terveim vannak ezzel a nyelvvel (érettségi, nyelvvizsga), ami ilyen körülmények közt nem kivitelezhető.

A bajt tetézi, hogy a tanár bejelentette, hogy jövőre elhagyja a várost, úgyhogy az órákat Skype-on tartjuk és tömbösítjük. De azt is mondta, hogy gondoljam át akarom-e így ezt.

Én átgondoltam a lehetőségeket és ez a 3 opció van:

1. Maradok a magántanárnál - ez annyiból jó, hogy gyorsabban haladhatok vele, illetve szeretem, ahogy tanít, csak hát fent írtam mik a problémák vele.

2. Visszamegyek az iskolai csoportba - ezt nem nagyon akarom, mert ott sokkal lassabban haladnak, illetve a tanár nem is biztos, hogy visszavesz.

3. Egy másik helyi gimiben, ahol lehet órarendileg tanulni ezt a nyelvet vendégtanulói jogviszonyt igényelek és ottani csoport óráira járok - nem vagyok benne 100%, hogy ilyet lehet-e, csak ismerősöktől hallottam. Viszont annak ellenére, hogy 11.-es leszek jövőre a 10.-esekhez kéne járnom, mert még csak azon a szinten leszek. Így viszont nem biztos, hogy tudok érettségizni. És félek, hogy nem tudom tartani az ottani szintet, mert ott komolyabban veszik, míg a magántanárom nem volt túl szigorú velem, sose kérdezett ki tőlem nyelvtani szabályokat, nem íratott teszteket.

Szerintetek melyiket válasszam?


2019. ápr. 25. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Az első és a harmadik kombinációját. Járj el a másik iskolába, és ha valami nem megy, kérdezd meg a magántanárt.

Egyébként ha kitartó vagy, tehetsz majd osztályozóvizsgát, és le tudsz érettségizni ugyanabban az évben, amikor egyébként is érettségiznél.

Amúgy kíváncsivá tettél. Melyik ez a nyelv?

2019. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ez szerintem is jó megoldás!

Orosz nyelv amúgy :)

2019. ápr. 25. 22:02
 3/8 A kérdező kommentje:
De ez a vendégtanulói jogviszony hogy működik? Rendesen kapok osztályzatokat, ami bekerül a bizonyítványomba? Illetve figyelembe veszik a mi sulink órarendjét? (Gondolok arra, hogyha nekik délelőtt van nyelvóra, akkor az ütközhet a saját sulimban lévő órákkal)
2019. ápr. 25. 22:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Más magántanár nincs esetleg a közelben? Az orosztanár nem olyan ritka azért, mint mondjuk egy keleti nyelveket tanító tanár. Én eleve azt hittem, hogy valami keleti nyelvről van szó. Én is oroszt tanultam egyébként, nekünk órarendileg volt a suliban, és tudtommal a város egy másik sulijában (de lehet, hogy több suliban is, mikor elkezdtem, talán csak kettő volt) is tanítanak oroszt (bár ez egy ukrán határhoz közeli megyeszékhely, lehet, ez is közrejátszik a dologban). De inkább a magántanáromnak köszönhetem, hogy sikerült egyáltalán bármit is elérnem a nyelvvel (középszintű érettségi, rá 3 hónappal középfokú nyelvvizsga).

Egyébként a harmadik opció lenne a legjobb, de sajnos fogalmam sincs, hogy működik ez a dolog. Lehet, érdemes lenne egy külön kérdést kiírni csak ezzel a vendégtanulói jogviszonnyal kapcsolatban.

Akármilyen jó ez a tanár szerinted, én a helyedben hanyagolnám.

Amúgy ha másik suliban tanítanak oroszt, akkor lehet, azt kéne inkább csinálni, hogy a másik suli orosztanárához járnál külön oroszórákra (természetesen csak ha tart), és akkor nem kell bíbelődnöd ezzel a vendégtanulós dologgal sem.


(Jó volt olvasni az írásodat, nagyon szépen fogalmazol, sajnos elég ritka manapság, hogy valaki a neten ilyen változatos szóhasználattal, kiegyensúlyozottan, helyesen ír)

2019. ápr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az orosz tényleg nem annyira ritka. :) Én is valami keletire gondoltam.

Oroszból akár tanfolyamot is kereshetsz ha a főváros környékén vagy megyeszékhelyen laksz. Sőt szinte biztos, hogy találsz rendezett magánéletű tanárt aki személyesen/ Skypeon tudna tanítani.

Ne add fel, én is oroszt tanulok és nem bántam meg hogy folytattam.

2019. ápr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tudom, hogy az orosz nem annyira ritka, de itt a környékünkön mégis annak a számít. Nincs felénk olyan nyelviskola, amelyik indítana tanfolyamot. Anyukám próbálta felvenni a kapcsolatot a régi orosztanárával, de az gond, hogy főként az idősebb orosztanárok nincsenek annyira tisztába a mai nyelvvizsga-, illetve érettségikövetelményekkel, tankönyvekkel.

2019. ápr. 26. 14:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Közben felmerült egy újabb lehetőség: a tanárom lehet át tud adni egy másik tanárnak.
2019. máj. 4. 18:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Na sziasztok! Nem hiszem, hogy bárkit is érdekel, de megkerestem a másik suli tanárát, aki nagyon rendes volt, tegnap be is adtam a jelentkezést vendégtanulónak és valószínűleg bekerülök a csoportjába. Igaz, ők előbbre vannak, mint én, de a magántanárommal is kapcsolatban maradtam és ő segíteni fog. :)
2019. aug. 31. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!