Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológusnak...

Érdemes pszichológusnak tanulnom? Vagy pszichiáternek?

Figyelt kérdés
Mindennél jobban érdekel a pszichológia illetve a pszichiátria. A pszichológia abban a tekintetben jobban vonz, hogy ott több lehetőségem van. Ugye az orvosin 6+3 év mire pszichiáter lehetek, pszichológus viszont 3+2 év. Pszichiáterként már így is el tudnék helyezkedni, hisz erős hiány van, pszichológusként viszont ha jól sejtem még több év tanulás kéne hogy igazán olyan állást találjak amilyet szeretek és amiben szeretnék tevékenykedni, mivel nagyon nagy a túlképzés. Esetleg van olyan területe ahol hiány van? És az esetleges magánpraxis még szintén sok év és mégtöbb pénz mind a kettő esetben. Melyik érheti meg jobban? Nagyon szeretnék segíteni az embereken, de ez csak úgy fog menni ha el is tudok helyezkedni valaha. Egyáltalán milyen lehetőségeim vannak? Nem igazán tiszta a kép, nagyon jó lenne ha valaki le tudná írni pontosan hogyan is vannak ezek

2017. aug. 1. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Csakis pszichiáter. Gyermekpszichiáterből talán három van az egész országban, hatalmas lenne a kereslet rá.


Viselkedéselemzőkkel dunát lehetne rekeszteni, boldog-boldogtalan annak tanul, és hogy elérj valamit, kell annyit tanulnod mint az orvosin, és még az is kétesélyes lesz-e helyed. Magánpraxis pedig Magyarországon nem nagyon működik, mikor sztk-s pszichológusból is bőven lehet válogatni, senki nem fog fizetni érte.

2017. aug. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de viselkedéselemző 3 év után lennék én ott esélytelen hogy megálljak, 2 év mesterképzés az alap nekem és még hozzá azok amikre még nem jöttem rá pontosan mik de valószínűleg szükség lenne rá. Az orvosival az a baj, hogy bár nagyon érdekel minden területe, de ami elsősorban az a pszichiátria és azzal 6 éven keresztül csak nagyon kis mértékben foglalkoznánk. De valóban, ha orvosira mennék engem a gyermekpszichiátria érdekelne leginkáb. De úgy érzem pszichiátrián eléggé lekorlátozódnak a lehetőségek. Sajnos nem ismerek senkit aki benne van bármelyikben is, jó lenne olyannak is hallani a véleményét aki pszichiáternek vagy pszichológusnak tanul avgyvagy esetleg már akként tevékenykedik
2017. aug. 1. 18:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáterként is lehet magánpraxisod, nem kell a pszichiátriában gondolkodnod csak. Ezen az oldalon elég olvasgatnod, rengeteg ember megy pszichiátriára, ennyi embert nem tud felszívni a munkaerőpiac.
2017. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én pszichológus vagyok,gyerekekkel foglalkozom. Ha jól látom a kommentjeidből, téged is inkább a gyerek vonal érdekel.Nekem is az a tapasztalatom, hogy gyerekpszichiáterből valóban nagy hiány van, gyakorlatilag az egész országot érinti a probléma.Pszichológust is sok helyen keresnek, vannak olyan álláshirdetések, amiket már hónapok óta látok közigálláson. Ezek elsősorban vidéki álláslehetőségek, gyermekotthonokba, családsegítőbe keresnek a leggyakrabban pszichológust. Ha vidéken élsz, vagy nem gond számodra a költözés, biztos vagyok benne, hogy lesz munkád. Ha budapesti vagy és itt is szeretnél dolgozni, akkor nem lesz könnyű dolgod. A nevtanokban (pedagógiai szakszolgálat) telítettség van, kihalásos alapon vagy protekcióval lehet főként bekerülni,vagy határozott időre (pl. ha valaki szülni megy, annak a helyére, míg vissza nem jön). Persze biztos van kivétel, de ez az általános. Iskolákba, ovikba lehet még elhelyezkedni, ezek jó része csak félállás sajnos, vagy rengeteg gyereket kell ellátni.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2017. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mindenképp vidékre szeretnék menni, ott élni, Budapest meg sem fordult a fejemben. Igen, gyerekekkel is szívesen foglalkoznék, de ez az iskolai vonal kevésbé vonz. Nézegettem a specializációkat, ezek érdekelnek jelenleg leginkább:

-kognitív pszichológia,

-klinikai és egészségpszichológia,

-fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia

Ezek mennyire keresettek? Milyen lehetőségeim lennének e területeken?

2017. aug. 2. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mesterképzésre való jelentkezéskor válaszható szakirányok. Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon kevés helyen nézik, hogy milyen szakirányon végezted a mestert.Mondjuk ha gyerekekkel foglalkoznál, ott talán előny egy releváns szakirány. De a legtöbb helyen úgyis a szakképzést, esetleg módszerspecifikus képzéseket várják majd el, amik ugye a mesterképzésre épülnek.Én egyébként klinikai-és egészségpszichológia szakirányon végeztem.


Kognitív pszichót akkor érdemes,ha majd kutatni akarsz később.A másik kettő gyakorlatiasabb, jól jönnek, ha később ténylegesen a szakmában szeretnél dolgozni (tehát nem tanítani, kutatni stb).

2017. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!