Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérné pszichológ...

Szerintetek megérné pszichológusnak tanulnom?

Figyelt kérdés

Közgazdaság szakon vagyok egy szakképző iskolában, van még két évem, de nem vagyok abban biztos, hogy közgazdasággal szeretnék tovább menni. Már régóta érdekel a pszichológia, de nem tudom, hogy érdemes lenne belevágnom, nagyon magasak a ponthatárok és hallottam, hogy rengeteget kell tanulni. Kitűnőtanuló vagyok, megcéloztam a felsőfokú nyelvvizsgát angolból, így várhatóan két éven belül sikerül letennem (már a középfok megvan), gondolkodtam abban, hogy emeltezek irodalomból is. Ti hogy látjátok? Mit lenne érdemes még tennem? (Örülnék neki, hogyha valaki elmondaná akár a tapasztalatát is ezzel kapcsolatban.)


Köszönöm, 17/L



2012. márc. 30. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha ez érdekel, érdemes megpróbálni. Ráadásul ha majd sikerül felfuttatnod egy magánpraxist, egy halom pénzt kereshetsz.
2012. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál az mind szép és jó, de hogy állsz mondjuk biológiával és kémiával? Gondolom egy szakképzőben azért nem profi szinten tanítják őket, pedig arra is szükség lesz. Sőt, mire te oda jutsz lehet hogy valamelyikre emelt szinten...
2012. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van, biológia nagyon kell (kémia azért annyira nem, de a bioszt azért lehet, hogy egyszerűbb vele megérteni). A bátyám jár pszichológiára, vért izzadt, mire az összes bioszos, neurológiás és egyéb dolgokon átjutott. (Mondjuk ő gimiben a biosz óra alatt a matek háziját írta, te ezt ne tedd:)
2012. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, a biosszal vannak gondok, mert heti egy órám van csak és mindössze az alapokat vesszük. Ez kizáró ok lehet?
2012. márc. 31. 09:02
 5/14 A kérdező kommentje:

A felvi.hu ezt írja:


Érettségi követelmények


Az alábbi vizsgák közül kettőt kell választani:

biológia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

magyar

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

matematika

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

történelem

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

egy idegen nyelv:

angol

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

francia

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

német

közép v. emelt szintű érettségi

vagy

orosz

közép v. emelt szintű érettségi


Akkor elvileg angollal, meg magyarral kibekkelhetem a bioszt. Tudom, hogy majd tanulni fogom egyetemen és majd megfogok szakadni, de nem tudok mit csinálni most sajna nincs annyi órám bioszból. Maximum magánórákat tudnék venni.

2012. márc. 31. 09:15
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy kibekkeled a bioszt, de a felsőoktatásban nem fogod tudni, önszorgalomból meg elég nehéz megtanulni ha egyetemen 0-ról indulsz. Ráadásul ez a mostani állapotokat tükrözi, mire te felvételiig eljutsz szinte biztos hogy nehezednek a követelmények az oktatási rendszer jelenleg zajló átalakítása miatt.
2012. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ergo, te ha a helyemben lennél meg se próbálkoznál vele, csak azért mert nincs elég biosz órád és önerőből pedig nem egy leányálom felzárkózni? Most hagyjam az egészet, mert nehéz lesz a biosz a felső oktatásban? Ez vagy egy nagyon pesszimista felfogás vagy reális és valóban érdemes lenne ebben a két évben valami máson törnöm a fejem. Ha valakinek sikerülne még véleményeznie az sokat segítene. Köszönöm.
2012. márc. 31. 13:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ha kitartó és szorgalmas vagy, akkor meg fogod tudni csinálni. Ha tényleg szeretnéd, akkor menni fog. Például nálunk a faktosok ezt a könyvet használják, és szeretik, érthetőnek tartják:

[link]

Bármit döntesz, sok sikert hozzá!

2012. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi, sokat segítettél. :)
2012. márc. 31. 20:36
 10/14 anonim ***** válasza:

szia! nem csak bioszból lehet emeltezni, lehet pl. töri vagy angol,német,francia is. (persze ha angol, akkro a nyelvvizsgádat nem fogadják el)

nem akarok negatívkodni, de ha már válaszolok, akkor legyen teljes a kép:

a pszichológusképzés az egyik leghosszabb és legköltségesebb, ami csak létezik. a BA+MA, ami 3+2 év, még nem jó szinte semmire. utána még 5-7 év szakképzés kell, ha terapeuta vagy klinikai szakpszichológus akarsz lenni, ergo olyan szakember, aki rendesen el tud helyezkedni, és nem csak nevelési tanácsadóban tengődik nettó 100ezerért. és bizony ezek a képzések már kemény pénzbe kerülnek, kb. 300/félév, és az alapképzéssel együtt (ami jó esetben még ingyenes), összesen 10-12 év, amíg igazi szakember leszel.

fontold meg, hogy megéri-e. ha igazán akarod, meg lehet csinálni sok munkával és elszántsággal.

a bioszról annyit, hogy elég kemény élettan van első évben, és neurológia másodévben. én se voltam jó belőle a gimiben, de nem lehetetlen átmenni.


egy elsőéves

2012. ápr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!