Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem vagy mérnökinfo...

Orvosi egyetem vagy mérnökinformatikus szak? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 28. 15:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom. Talán amelyik jobban érdekel? ...
2019. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindkettő nagyon érdekel.
2019. ápr. 28. 17:35
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem informatikusként könnyebb például orvosi diagnosztika felé is szakosodni, mint orvosként informatikai területre.


Viszont teljes átjárás nincs, közel sem. Ha informatikusként nyitsz a medicina felé, az közel sem a betegeket ellátó orvosi pálya. De orvosi eszközök fejlesztésével, tesztelésével tudsz foglalkozni.


Nézz utána pl. Dr. Meskó Bertalannak. Ő orvosi jövőkutató. Pontosan az informatika és az orvostudomány ötvözése a szakterülete, egyébként genetikus diplomája van többek között.

2019. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettő érdekel akkor ajánlom figyelmedbe a molekuláris bionika és orvosi bionika képzést is.


Pont ezt a kettőt ötvözi. De beteget nyilván nem te fogod gyógyítani ebben az esetben se.

2019. ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Bírsz 6 év egyetemet (vagy mihamarabb dolgozni szeretnél)? Szeretsz tanulni? Szereted az embereket? Jó a kommunikációs képességed (ha gyógyító orvos akarsz lenni)? Mennyire vagy empatikus, mennyire terhelhető? Mennyire számít a pénz, a fizetés (ha nagyon, akkor ne menj orvosnak :D)?


Az egyik legnagyobb különbség a kettő közt, hogy orvosi diplomával 6 év után fogsz elkezdeni keresni, ami elég sok idő.


Orvosira bekerülni is nehezebb, már a kémia + biosz érettségi is rendesen próbára teszi az ember elhivatottságát.

2019. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó válaszával én nem értenék egyet.


Ha számít a pénz orvosi jó szakma, külföldön nagyon sokat lehet keresni vele. Sőt, jobban fogsz keresni, mint egy mérnök vagy informatikus ugyanabban az országban. Sajnos itthon nem ez a helyzet: annyit fogsz keresni frissdiplomásként mint egy bkv ellenőr.

Sőt! Nem csak frissdiplomásként, de diploma után még 5-6 évig nem fog változni a fizetésed, ugyanolyan szarul fogsz keresni. Tehát ez így már 12 év, mire elkezdesz annyit keresni, mint bárki más aki pl. informatikusnak ment.


De mondom, ha pénz hajt jó szakma, csak ki kell menni külföldre.


Empatikusnak se kell lenned, mert elmehetsz radiológusnak vagy patológusnak is. Nem kötelező emberekkel dolgoznod személyesen.


2 emeltet meg nem említeném hátránynak, mert szerintem mind mérnökinfós, mind orvosis tananyaghoz képest vicc kategória a 2 emelt letétele.

2019. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát én meg veled nem értek egyet... Ennyi hülyeséget, neked elmentek otthonról?


A jó Isten kíméljen meg az olyan orvosoktól, akik a pénz miatt mennek orvosnak. Hagy ne a pénz motiváljon már egy olyan hivatást, ahol a humanitáriusság áll mindenek felett (vagy legalábbis kellene).


Akinek a #1 célja a munkájával, hogy jól keresen, az menjen el egy 3 éves gazdasági képzésre (mondjuk), azt’ BA diplomával is degeszre keresi magát, ahelyett, hogy további 3 évet “pazarolna”.


A kérdéshez való hozzáállásod nagyon éretlen. Persze, akit a pénz érdekel, menjen orvosnak, csak ne itthon praktizáljon... Azt se tudod, mit beszélsz!


Az orvosi tananyagához képest biztos, hogy vicc az emelt kémia és biosz. Az infómérnökihez képest annyira nem.

2019. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

# 7/7


Szerintem meg ez a hozzáálás nevetséges.

Miért ne lehetne jó orvos az akit a pénz motivál ? Nyilván nem ez az egyetlen amit egy ilyen ember keres a szakmájában, de ha jól akar keresni miért ne választhatná részben e miatt az orvoslást ?

Nevetséges és roppant naiv a gondolat, hogy egy ilyen ember ne lehetne jó abban amit csinál.


Ez a buta hozzáállás egyébként részben az oka annak, hogy ott tart a magyar egészségügy ahol: hiszen "az orvost minek rendesen megfizetni, neki ez a hivatása, ennyi legyen elég".

Vagy tovább megyek, "nem is kell az orvost megfizetni, mert akkor a pénz fogja motiválni, nem jó az olyan orvos akit a pénz (is) hajt".


Aztán hogy nem: a legtöbb fiatal mégis kimegy külföldre mire leteszi a szakvizsgáját vagy egyetemen végez.

Nem csodálkozom, engem is zavarna helyükben, hogy egy buszsofőr többet keres és kevesebbet dolgozik.



"Akinek a #1 célja a munkájával, hogy jól keresen, az menjen el egy 3 éves gazdasági képzésre (mondjuk), azt’ BA diplomával is degeszre keresi magát, ahelyett, hogy további 3 évet “pazarolna”.


- El is mennek, és?

Ettől amit írtam még igaz.


"A kérdéshez való hozzáállásod nagyon éretlen. Persze, akit a pénz érdekel, menjen orvosnak, csak ne itthon praktizáljon... Azt se tudod, mit beszélsz!"

- Látom szövegértési nehézségeid is vannak. Azt írtam, ha érdekel a szakma és jól is akar valaki keresni az orvosi egy jó választás, mivel külföldön jól lehet vele keresni, mitöbb jobban, mintha mérnökinfos lenne és kimenne.

Tehát csak az anyagiak miatt ne mondjon le az orvosi szakmáról.

2019. ápr. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

A pénz beszél, a kutya ugat.

Nagyon fontos is a kereset egy munkahely megválasztásánál. Hiába jó szórakozás valamit csinálni, és érdekel, ha nem fizetnek meg érte. Az inkább hobbinak jó legfeljebb.


Ez a pénz ne motiváljon dolog, meg értelmetlen. Azért dolgozunk, legyen pénzünk. Hiába szép egy szakma, meg van hivatástudat, azzal igazából sokra nem lehet vinni. Ha nem tudod magadat, és/vagy a családodat eltartani.

2019. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Jól van, hülyékkel nem éri meg vitatkozni....
2019. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!