Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem vagy mérnökinfo...

Orvosi egyetem vagy mérnökinformatikus szak? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 28. 15:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező én orvosként azt mondom mérnökinfo.


Mérnökinfósként végzel kb. 23-24 évesen és kapásból 500 nettó felett lesz a fizetésed, ügyelni nem kell és normális életed lehet.

Orvosként legkorábban 24 évesen végzel, rezidensként keresel nettó 190 ezret, max 290-et a röghözkötéses ösztöndíjakkal, vagy 340-et ha hiányszakmára mész. Van ügyelet, nem kicsit stresszes a szakma, a társadalmi megbecsülésünk a béka segge alatt van, a lelkedet kiteheted itthon akkor is te leszel a hülye orvos, akinél a beteg mindent jobban tud, mert olvasta az ilyen-olyan kamuoldalon. Orvosi pálya egyedül akkor életképes alternatíva ha külföldre akarsz költözni.


Én ha most választanék biztos, hogy valami infós dolgot csinálnék.

2019. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%

#8 és #9-es: íme, a #11 válaszoló esete, amiből le lehet vonni azt a tanúlságot, hogy a pénz miatt nem éri meg az orvosi hivatást választani...


Aki sok pénzt akar amúgy, menjen már a legtutibbra: legyen légiforgalom irányító. 2 év képzési idő, még csak diplomát sem ad, de 1 milliós fizezésük van.

2019. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
86%

En 1990-ben kezdtem a SOTE AOK-t. Most Malajziaban dolgozom immar sok eve, mint Senior IT Engineer.


Hogy miert hagytam a francba az elso diplomamat hat ev elvegzese utan. IGEN. A penz miatt.


Parhuzamos kepzesen tanultam a BME-n, amikor a SOTE-t befejeztem. Az Istvan korhazban keztem volna dolgozni a kozalkalmazotti fizu "mittudomenmilyen" (azt hiszem "H") kategoriaja szerint. Az akkoriban kb. 90 ezer forint volt. Egyik reggel a 6-os villamoson meglattam egy hirdetmenyt: "Fiatalok gyertek villamos vezetonek! A harom honapos tanfolyam utan a kezdo fizetes 120 ezer!"


AKI AZT MONDJA, HOGY AZ ORVOS PUSZTAN HIVATASTUDATBOL DOLGOZZON AZ EGY BAROM.

Nincs annal megalazobb, mint amikor egy sofor tobbet keres alapbol, mint egy orvos hat ev utan.


Sose menj orvosnak. Meg anyamtol is csak azt hallgattam, hogy minden orvos senkihazi, csak a markukat tartjak. Arrol nem is beszelve, hogy mindenki mindent jobban tud naluk, es belekotnek mindenbe, barmit csinalsz.


Ha mar igy belelendultem, akkor egy sima pelda. Tomegszerencstlenseg 20 serulttel. 2 konnyu 14 sulyos, 2 eletveszelyes, 2 valsagos serult. Hol kezd az egy szem orvos, aki jelen van?


Hat nem a valsagos allapotuakkal, es nem is az eletveszelyessel.


Amig ugyanis az elso valsagossal foglalkozik mondjuk egy orat, addig a masik meghal, az eletveszelyesek is, es a 14 sulyos serultbol is par, a tobbi meg mar nem siman "sulyos" hanem mind eletveszelyes lesz. Raadasul valoszinuleg a valsagost nem sikerul megmenteni. Az eredmeny: kb. 10-13 halott.


Ha a sulyosakkal kezd, akkor azokat mind meg tudja menteni, es max. 4 embert veszit.


Na ezt probald meg elmagyarazni a hozzatartozoknak.

2019. máj. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

# 13/13


Utolsóval teljes mértékben egyetértek.

Nem az a gáz, hogy egy orvos keveset keres itthon, hanem hogy mihez képest keres keveset:

egy BKV ellenőr túlórákkal többet keres mint te. Egy buszsorfőr vagy kamionos akár egy orvos fizetésének a 2x is meg tudja keresni úgy, hogy sokkal kevesebbet tanult, évekel többet dolgozott és keresett és egy nap/héten/ hónapban igen jelentősen kevesebbet dolgozik, mint egy doki.


Ennek megfelelően mire odajut, hamarabb fog nyugdíjba menni és több is lesz a nyugdíja - nem kicsivel.

Ügyelnie se kell.



Persze az alázásnak a rettentő alacsony fizetésekkel nincs vége, egyes betegek pénzt adnak az orvosnak, ami az összes szakmára rányomja a bélyegét. Sokaknak akkor is beletömködik a zsebébe, ha nem kéri - attól félve, hogy nem kapnak majd első osztályú ellátást.


Az általános hozzáálását a magyaroknak orvosokhoz egyébként meg lehet nézni, ha rákeres valaki bármelyik kórházra és elolvassa az értékeléseket Google -ben:

mindenhol elégedetlen , kritikus, szitkozódó emberek vannak, akik szidják az egészségügyet, de leginkább az orvosokat, hogy nem úgy láttál el őket, ahogy kellett volna, vagy sürgősségin órákat kellett várniuk.


Vagy nézzétek meg Facebook orvosis híreit pl. 24.hu facebook oldalán: ingerült nyugdíjasok meg középkorúak szidják az orvosokat, vagy friss diplomásokat, mert képesek meg merték jegyezni, hogy 6-7 év után nem 180 ezres minimumot akarják keresni vagy mert kimennek külföldre.


Nem azt mondom, hogy Amerika az etalon, de ott pl. legalább arányban van az orvosok fizetése azzal, hogy mennyit dolgoztak, tanultak és milyen felelősségel járó munkát végeznek többi szakmához képest.

2019. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
79%

Én orvosi diplomával szoftvermérnökként dolgozom. Sose tanultam szervezett formában, és elég ritkán érzem a hiányát. Tudni kell önképezni magad, és ez jóval könnyebb informatikai témában. :)


Amúgy orvos nem lehetsz orvosi diploma nélkül, informatikai területen viszont nem törvényi kötelezettség a szakirányú felsőfokú végzettség. Nem tudom, manapság hogy megy, de 15 évvel ezelőtt senki nem igényelte -- még a multik sem (na jó, van egy mérnöki diplomám is, de elég messze van az informatikus iránytól).

2019. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

13#

Először is kezdem azzal, hogy VAGY TE A BAROM!


"Sose menj orvosnak. Meg anyamtol is csak azt hallgattam, hogy minden orvos senkihazi, csak a markukat tartjak. Arrol nem is beszelve, hogy mindenki mindent jobban tud naluk, es belekotnek mindenbe, barmit csinalsz."

1. Ha senki nem megy orvosnak, ki fogja meggyógyítani az olyan idiótákat, mint te?

2. Baromira általánosítasz, nem veszed észre? Pl. a gyakorikerdesek is tele van barmokkal, de ettől függetlenül akad néhány értelmes ember is.


Az, hogy te pályát tévesztettél, és nem találtad meg az örömödet az orvosi hivatásban, nem jelenti azt, hogy más sem fogja megtalálni (sőt, szerencsére nagyon távol állsz az igazsgától). Az meg a te peched, hogy csak idióta orvosokkal hozott össze a sors, de nem minden orvos ilyen!

--------------------------


Az, ami Magyarországon megy tény, hogy tragédia, de senki nem fog pisztolyt a fejedhez, hogy legyél orvos! Ennélfogva aki itthon orvosnak készül, az tökéletes tisztában van az itthoni helyzettel, majd (amellett, hogy reménykedik, hogy 6 év alatt javulnak majd a viszonyok) vagy elfogadja ezt, vagy (ha nincs HIVATÁSTUDATA), azt mondja, hogy "Jó lesz nekem egy másik diploma is, azzal többet keresek".

Mi a lópikuláért legyen valaki orovs itthon, ha nem azért, mert szereti a tudományokat, és gyógyítani akar?! És mi ez, ha nem hivatástudat?


"Nem az a gáz, hogy egy orvos keveset keres itthon, hanem hogy mihez képest keres keveset."

Nem. Az önmagában gáz, hogy egy orvos keveset keres, ez vonja maga után az alacsony társadalmi megbecsültséget is.


Vicc minden, igen. De aki orvos akar lenni, az úgyis az lesz, mert ezt akarja csinálni! Akármilyen hihetetlen is, még ebben az anyagias világban sem mindnenkinek a pénz körül forog a gondolata. Még akkor is, ha nehéz elhinni, meg akkoris ha ezen a fórumon nem ez látszik. Be lehet menni orvosi egyetemekre, ott nagyobb számban lesznek olyanok, akik az én igazamat támasztják alá!

2019. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó a 11-es válaszoló vagyok. Az orvostanhallgatók 90 százaléka azért megy orvosnak, mert embereken szeretne segíteni és érdeklik a tudományok.

A probléma az, hogy maga az orvosi és majd maga a munka is iszonyatos lemondásokkal jár, ami soha nem térül meg. Se erkölcsileg se anyagilag. Sem sehogy. Gyakorlatilag az egész fiatalságát rááldozza az ember arra, hogy orvos lehessen, átlag 30 év körül vagyunk, amikor meg lesz a szakvizsgánk. Eztán pedig az ember szembesül azzal, hogy a betegek jelentős része ellenséget lát bennünk, újságban szinte soha nem olvasunk olyat, hogy hány embernek mentettük meg az életét... csak arról lehet olvasni mit szúrtunk el. Kb. úgy beszélnek rólunk sokszor, mint gyilkosokról. Bocsánat én innentől szarok bele a hivatástudatba... Akkor legalább a fizetés lenne jó... de az sem.

A legszomorúbb amikor olyat olvas az ember, hogy a jó orvosok már rég kimentek külföldre itthon csak a selejt maradt... én azért maradtam itthon, mert ez a hazám és magyar embereket szeretnék gyógyítani és hiába tudom, hogy nem minden beteg gondolkodik így mégis nagyon bánt...


Kérdező ne legyél orvos. Hiába van hivatástudat, hiába érdekel az orvostudomány ami szerintem az egyik legcsodásabb dolog a világon, de az a hálátlanság, agresszió, közöny és cinizmus amivel a magyar társadalom az egészségügy haláltusáját nézi szerintem mindenkiben rendesen megcsappantja az elhivatottságot.

2019. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
64%
Én azért ennek ellenére remélem, hogy 6 év múlva (illetve később) nem így fogom látni a dolgokat és boldog leszek.
2019. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

# 18/18


Nem tudom ezt a hsz-t mire véljem...


"1. Ha senki nem megy orvosnak, ki fogja meggyógyítani az olyan idiótákat, mint te?"


Ja csak az nem úgy működik, hogy az ország elkiáltja magát, hogy "nincs orvos", ad mellé egy olyan fizetést, ami gyakorlatilag az önfenntartásra elég csak, szar munkakörülményeket és heti 65-70 órás melót - aztán dolgozzá, mert nincs orvos...


Ez nem úgy működik, hogy on demand akkor orvosokat kell csinálni ilyen körülmények ellenére is.


Azok az országok ahol pl. nincs rendes orvosképzés, egyetem megoldják máshogy: rendes és igen jó fizetést adnak és más országokból vonják el a forrásokat.

Ha valaki TÉNYLEG szereti a szakmáját szerinted miért NE menne el külföldre?


- Egy egyszerű példát felhozva pl. kimész anesztesként Dániába és nagyon jó fizetés mellett sokkkal korszerűbb eszközökkel, módszerekkel fogsz dolgozni, ami itthon nicsen meg.

Kimész sebészként Németországba és sokkal többet fogsz tudni operálni és mindenzt koreszerűbb technikákkal.


Na akkor itt indokold meg, ha valaki a "szakma" miatt megy orvosnak miért ne menjen ki külfölre?

Ha valaki pénz miatt megy orvosnak miért ne menjen ki külfölre?


Nevetségesek az érvek amiket felhozol. Nem azért megy senki orvosnak mert erre van szükség, hanem mert érdekli az orvoslás, vagy tetszik a presztizs, vagy embereken akar segíteni, vagy jól akar keresni.


Csak hivatástudatból nem fog senki itthonmaradni, mert nem ez az ami itthon tart bárkit.

Ha valakinek tényleg a "hivatás" a mindene, akkor miért ne menne olyan helyre ahol fejlettebb technikákkal tud dolgozni? Ha meg az embereken való segítés akkor miért ne menne mondjuk Afrikába az Orvosok Határoknélkül-el....



"Nem. Az önmagában gáz, hogy egy orvos keveset keres, ez vonja maga után az alacsony társadalmi megbecsültséget is."

Önmagában is gáz, de szerintem nem ez lehet az orvosoknak a legbosszantóbb, hanem, mint ahogy írtam, hogy diplomával kb. bárki többet keres, mint egy egyetemről kikerült orvos, mivel többi diplomásnak is a diplomás minimumbért kell adni, ami nem kevesebb, mint 180 ezer Ft, de általában ennél több.


Magyarországon egyébként soha nem lesz annyi a kereset, mint nyugaton, de itt szerintem inkább az arányokat kell nézni és a viszonyítást.


No meg ha megnézed Romániában, Szlovákiában, Lengyelországban ... és a régi összes országában nem kicsivel keresnek jobban az orvosok. Magyarország kb. Albáni szintjén van.

2019. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!