Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosképzés: mire kell...

Fogorvosképzés: mire kell felkészülnöm?

Figyelt kérdés

Mint gimis, az legaktuálisabb kérdés ami foglalkoztat, hogy ha kémia és biológiai faktra megyek úgy, hogy eddig négyes voltam mindből (inkább lustaságra fogható, képességekre kevésbé) akkor mennyire lesz nehéz egy jó emelt érettségit írni, illetve tényleg olyan brutálisak mint amilyennek beállítják őket vagy lelkiismeretes tanulással azok is meglesznek simán?


A jövőre nézve: Mennyire nehéz az orvosi egyetem? Mennyire nehéz maszek fogászaton munkalehetőséget találni (tehát nem az én saját rendelőm, de nem is állami)?


Köszönöm a válaszokat :)



2019. máj. 2. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, az elején sokan kihullanak, nem bírják gyomorral. Sajnos erre is fel kell készülni.
2019. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nagyon nehéz. Mint maga az orvosi. Sokan csúsznak el, vagy hullanak ki. Egy átlagos évfolyam kb fele végez a tervezett szerint. Gyomor kell persze, hiszen az orvosi képzés része, tehát a hullák látványa, a szagok (ami a munkád során sajnos mindennapos lesz) nem okozhat gondot.

Magánfogászaton alkalmazottként nagyon egyszerű elhelyezkedni, kifejezetten gyakran keresnek kezdőket, főleg ezek a franchise szerű fogászatok. Nem véletlenül egyébként, mert olcsó munkaerő. Kapsz egy jól hangzó ígéretet egy fizetésről. Általában amúgy az ember ezt meg is kapja, csak az a baj, hogy 1-2 év múlva az ember ennek a többszörösét is megtermeli, mégsem kap többet. Vhol már a kezdetektől fogva így megy, minden fizetős munka bévetele után 10%. Ha kicsit elgondolkodsz, nem valami fair ajánlat.

Nem beszélve arról, hogy kijössz az egyetemről, nem tudsz semmit. Örülsz, ha már nem remeg a kezed a szurinál. De nagy fizetős munkákat nem tudsz csinálni, örülhetsz ha kisebb tömések, egyszerűbb pótlások és még egyszerűbb húzások mennek. Úgy ahogy. Valahol segítenek, valahol figyelembe veszik, hogy kezdő vagy és ennek megfelelő szintű munkákat adnak, de vannak helyek, ahol azt mondják (egyébként teljesen jogosan), hogy ez nem tanuló intézmény, aki beteg van, el kell látni, te dolgod, ha életedben nem csináltál olyat. Szóval nagyon nem mindegy hol kezdesz dolgozni, magán és magán között is van különbség. Az állami szférával sincs feltétlenül baj, ott ráadásul nem teszed pénzzé a nem létező tudásod, de oda is csak akkor érdemes menni, ha van segítséged, legalább telefonon, de inkább egy rendelővel arrébb.

2019. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!