Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez így egy jó fogalmazás?

Ez így egy jó fogalmazás?

Figyelt kérdés

Jókai Mór: A kőszívű ember fiai című regényből kell a kedvenc részemről egy fogalmazást írnom (pl. Farkaskaland, Jenő halála stb.). Az van, hogy már kiválasztottam azt a bizonyos részt (Jenő halála), már piszkozatot is írtam, csak nem tudom mennyire sikerült-e jól vagy, hogy hol kell átírni. Leírom a fogalmazást és nagyon megköszönném, ha valaki mondana nekem egy kritikát vagy csak segítene, hogy miben változtassak.



1. Az ítélet

2. A tett

A végrehajtás

Bánatos szülő

3. A bú


Két testvér...A legidősebb Ödön, a legfiatalabb Jenő. Ödön, a diplomata fontos szerepet játszott az 1848/49-es forradalom és szabadságharcban. Mivel a magyar nép vesztett, ezért mint minden olyan embernek, aki fontos szerepet játszott a toborzásban, a magyar nép zendülésében meg kellett halnia. Ezzel szemben Jenő, aki egyik oldalon sem állt nem érhette nagy baj. De mindketten tudták,hogy Ödön sorsa a halál...

Már pár napja várták a levelet, ami beidézi Ödönt a hadbíróság elé, hogy megkapja büntetését. De a levél csak nem érkezett meg. Vagy mégis? Baradlay Eugén névre küldték el a rossz adminisztráció miatt, ami Jenő neve németül. Ödön neve Edmund és ezért nem kapta meg a levelet...Tudniillik Jenő mindig is előnyben részesült, hiszen ő volt a megboldogult apja kedvence. Senki sem szidta meg, ha bármi rosszat csinált, mert ő volt a legkisebb. Ám ez a 'kis' ember mégis nagy tettet vállalt magára. Úgy döntött ő megy a bíróság elé és eljátssza Ödön szerepét.

Jenőn végrehajtották a ítéletet.3 golyóval végeztek vele és egy küldönc vitte el a családjának a mellényét, amin látszottak a golyók nyomai. Baradlay Mária nem tudta felfogni, hogy mi történt. Rohant elhunyt férje képéhez, hogy számon kérje miért vette el tőle a kisfiát. Ekkora fájdalmat egy anya nem tud feldolgozni.

Ödön egyszerre érzett mérhetetlen bút és tengernyi tiszteletet öccse iránt. Tudta, hogy nagyon bátor döntés volt feláldozni magát érte. Soha nem fogja elfeledni testvérét, aki ily módon óvta meg őt. Ő volt a legbátrabb férfi akit ismert. Mindig is így fog rá emlékezni...



Nem tudom milyen lett, elvileg 2 oldalasnak kell lennie, nem túl hosszú, belefér megírni 45 percbe?



2019. máj. 5. 14:43
 1/1 Angel369 válasza:
Bocsi,végig sem olvastam,csak bele bele,de te nem veszed észre,hogy egyszer úgy beszélsz benne,mint egy szomszéd a szomszéddal,vagy,mint amit csak szóban lehet,aztán meg "tudniilik" ez egy sokkal komolyabb.Persze próbálod belevinni amit tanultál irodalmon,de akkor is az egész olyan,mint ha csak a lényeget írnád le.Vagy csak a vázlatot.Kérj egy kis segítséget!
2019. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!