Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a német emelt...

Hogy zajlik a német emelt szintű érettségi szóbeli része?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára érettségizni fogok németből. Az írásbelivel kapcsolatban mindennel tisztában vagyok, viszont a szóbelit illetően akadtak kételyeim.


Tudni kell, hogy nyolcosztályos gimibe járok, tizediktől volt fakt (11-es vagyok). Tizedikben nem volt annyira szervezett a dolog, tizenegyedikben vettünk egy könyvet, amiben minden témához vannak megadva kulcsszavak, pro-kontra viták, képek, segítő kérdések. Az osztályozó vizsgára ebből tanultam, és az érettségire is ebből fogok, csak hogy nem tudom, mit kellene.


Mind az 50 témát tudni kell? Tehát nem úgy fogják megkérdezni, hogy "Beszélj a szabadidőről!", hanem hogy "Beszélj a számítógépes játékokról"? (ami ugye egy altémája a szabadidőnek). El lehet vinni más irányba a feleletet?

A pro-kontra résznél mennyire szoktak szívatni? Nagy baj, ha kihagyom valamelyik érvet?

Nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2019. máj. 7. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 3 éve emelteztem. Az elején volt egy rávezető beszélgetés (hogy érzem magam, mikor feküdtem le, mit reggeliztem, hogy jöttem ide, stb.) Aztán először volt az érvelés. Elég volt csak ellene vagy mellete érvelni. A tanár persze mindig az ellenkező véleményen volt, mint te. De nem vészes.


Majd volt egy tétel lap úgymond. Azon volt 2 téma és eldönthetted melyiket választod, ott pedig csak te beszéltél, esetleg, ha kihagytál valamit, rákérdeztek.


Egyébként én csak olyan témát kaptam, amit korábban nem gyakoroltam annyira.

2019. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi:) volt időd kidolgozni a tételt, vagy azonnal kezdődött a vizsga?

(Jöhetnek még válaszok!)

2019. máj. 7. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly vizsgáztam.

Elsőként kérdeztek pár bemelegítő dolgot, olyanokat amiket az első válaszoló írt.

Utána kihúztam a tételt, fogalmam sincs mi volt, képleírás volt, vita meg asszem még valami(?). A képleírás valamennyire szabad, de a vita elég kötött ugye.

Nincs idő kidolgozni a tételt, kapsz kb 1 percet elolvasni és rögtön mondani kell.

2019. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs idő, megkapod és egyből mondani kell, de ez minden idegen nyelvi érettséginél így van.
2019. máj. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!