Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lenne egy-két kérdésem hozzáto...

Lenne egy-két kérdésem hozzátok a tovabbtanulásról/érettségiről/orvosiról?

Figyelt kérdés

1. ) az érettségire ugye kapni fogunk tételeket majd minden tantárgyból, és ugyanezek a tételek lesznek majd szóbelin meg érettségin is?


2. ) ha pld orvosira szeretnék tovább menni akkor oda tényleg kell majd egy emelt idegennyelvi meg egy középszintű nyelvizsga is két különböző nyelvből hogy bekerülhessek?


3. ) aki orvosira ment az hanyadszorra kerűlt be? Hogyan készűltetek fel rá?



2019. máj. 7. 20:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben felvételiztem orvosira. Akkor még csak annyi volt a követelmény, hogy legyen érettségid bioszból meg a kémia/fizika páros valamelyikéből, DE ahhoz, hogy elég pontod legyen a felvételhez vagy két emelt érettségi kellett, vagy egy emelt meg egy felsőfokú nyelvvizsga. Szóval gyakorlatilag akkor is hasonló dolgok kellettek a bekerüléshez, csak mivel nem voltak kötelezőek nagyobb volt a mozgástér.

Én annó hét tárgyból érettségiztem. Mivel kéttannyelvű gimibe jártam ezért matekból és célnyelvi civilizációból angolul, angolból meg emelten kellett érettségizni. Cserébe nem kellett nyelvvizsgáznom, mert a felsőfokú nyelvvizsgát alapból megkaptam a kéttannyelvű érettségi miatt. De mivel így se sikerült kimaxolni a plussz pontokat kellett mellé egy emelt biosz is. Kémiából elég volt csak egy közép. Mivel nem kifejezetten szerettem a gimimet, és világ életemben utáltam hülyeségeket agyatlanul magolni, ezért a csodás középiskolai oktatási rendszerben a legjobb átlagom 3,7 volt. Szóval csak a duplázás jött szóba. Végül kitűnőre érettségiztem és ha jól emlékszem 430 vagy 431 pontom lett. Elsőre felvettek.


Érettségire amire igazán készülni kellett az az emelt biosz meg a közép kémia volt, bioszt egyébként angolul tanultam gimiben. Emelt bioszból jártam fakultációra meg sokat tanultam otthon egyedül. Kémiából pedig magántanárhoz jártam egy tanévig heti két órában. A többi tárgyra emlékeim szerint nem nagyon készültem, civilizációból voltak tételek, de nem túl sok 20-30 azokat úgy-ahogy megtanultam. Igazából mivel az egész érettségi stratégiám a duplázásra épült, ezért kémiából és bioszból nagyon jót kellett írnom 90 százalék körülit, angolból ötöst kellett kapnom, de ez emelt esetén már 60 százaléktól megvolt, a többiből meg nem szabadott megbukni. Marha vicces volt, mert őseim nem igazán voltak képben a rendszerrel, és nehéz volt nekik megmagyarázni, hogy miért elég matekból, magyarból, töriből, civilizációból egy kettes. :-D Az már más kérdést, hogy minden ötös lett nem kevés mázlival. :-D

2019. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én 467-tel kerültem be tavaly elsőre, és baromi sokat tanultam. Érettségi előtt 2-3 hónappal elkezdtem tanárhoz járni kémiából, hogy a nehezebb feladatokat átvegyük, de így utólag szerintem felesleges pénzkidobás volt (nekem).

A töri kivételével minden közepem 90+, a töri 82, biosz 92, kémia 84, és végig kitűnő voltam.

2019. máj. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm :) de nem nagy dolog, látod van itt szebb eredmény is
2019. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#11 : véletlen nem Almádiban tanultál?

:D


Bocsi amúgy, csak erre most kíváncsi lettem. Én nem járok orvosira, helyette ETK-ra mentem, de engem is érdekel a téma.

2019. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"11 : véletlen nem Almádiban tanultál? :D"


Lebuktam. De. Habár nem igazán szerettem a DLSB-t.

2019. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

És amelyikőtök már orvosin tanul, az tudna mesélni picit az ottani "életről"?

2019. máj. 9. 20:59
 17/19 anonim ***** válasza:
Én szívesen ha kicsit konkrétabb kérdést teszel fel:) élet, mint szabadidő, lakhatás, költségek, programok vagy mi?
2019. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát úgy szinte minden érdekelne,de főlleg hogy napi hány órád van, mennyit tanulsz, milyen vizsgák vannak,tudod-e már hogy az orvosin belűl milyen szakterületen szeretnél elhelyezkedni,ha igen akkor erre hogy "jöttél rá", programok,kollégista/albérletes/bejárós vagy-e, és ha pl kolis akkor ott hogy van egy ilyen napirend? Ha valamelyik kérdés nagyon személyes számodra akkor nem kell rá válaszolni!😅
2019. máj. 10. 09:06
 19/19 anonim ***** válasza:
Írok privit :)
2019. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!