Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a mai magyar...

Mit gondoltok a mai magyar érettségiről?

Figyelt kérdés
Írjátok oda, hogy tanári vagy diák esetleg szülő szemmel :)

2019. máj. 6. 12:21
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:

magyarérettségi


Egyik sem vagyok, de ha most érettségiznék, örülnék a feladatoknak. A szövegértés szerintem alapkészség kell, hogy legyen, József Attila és Radnóti pedig nekem nagy kedvenceim, szerettem volna a feladatot.

2019. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tavaly érettségiztem, de ma is szívesen beültem volna megírni. :)


József Attila mindig nagy kedvenc, tavaly is ő volt.

2019. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Diák vagyok. Szerintem összességében nehéz volt. Szövegértésnél mindenhova írtam valamit, aztán kiderül jó-e. De nehéznek éreztem, néha a kérdést se értettem. Meg nagyon agyonrizsázott volt a szöveg.

A szövegalkotásnál az érvelést választottam. Nagyon könnyű volt, mivel otthon vagyok a témában. :D

A 2. részben fél óráig csak néztem magam elé meredve, hogy mégis mi a fenét írjak bármelyikről is. Bár már az elején tudtam, hogy a novellát választom, a versek ritkán jönnek át nekem. Hiába Radnóti meg József Attila, tanult költők, egyszerűen nem értettem a verseket. Persze a novelláról is nehezemre esett 400 szót írni, de aztán csak sikerült, bár a vége kicsit rizsa lett, hogy meglegyen a terjedelem. 😂

Kb 80%-ra érzem, remélem sikerült elérni.

Egyébként a magyar tanárok szerint is nehezebb volt, mint szokott lenni.

2019. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár, én már vagy 5 éve érettségiztem, de szerintem a magyar érettségi tipikusan az önbizalomnövelő érettségi. Éppen ezért nem rossz, hogy ezzel kell kezdeni. Ha valaki műveltebb egy átlag kecskénél sima ügye van legalább egy 4-est elérni. Bár az ideit még nem láttam és valószínű nem is fogom holnapig mert mire felrakják már melózok de ígyis valószínűleg a legkönnyebb lesz a 4 közül.
2019. máj. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem volt túl nehéz. Én ma vizsgàztam.

Gyakorlatit írtam meg összehasonlítót. Az elemzés 3 oldal lett. A gyakorlati meg érdekes volt

2019. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Diák vagyok.


Szerintem nem volt nagyon vészes, voltak már sokkal rosszabb szövegek is az első részben. Az érvelés nekem kifejezetten könnyű volt, magánbeszélgetések során is szoktam beszélni erről a témáról.

A második részben a novellát választottam, mert azt pár hete vettük órán, és a novella amúgy is közelebb áll hozzám, mint a versek. Így nem tudom annyira objektíven megítélni, de talán annyira ez sem volt vészes.

2019. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is diák vagyok.

Szerintem a szövegértés egész könnyű volt, csak egy feladat volt amiben bizonytalan voltam, de a többire azért magabiztosan tudtam válaszolni. Az érvelést írtam, ami szintén nagyon baráti volt, véleményem szerint a téma sokkal jobban passzol egy átlagos 18-20 éveshez (hozzám legalábbis mindenképpen), mint egy hivatalos levél.

A második részben egy kicsit elbizonytalanodtam, mert elolvastam a novellát, de nem igazán láttam benne az anya-fiú kapcsolatot, inkább csak a szocializmus jött át. Úgyhogy lapoztam a versekhez, hát... úgy gondoltam ez talán a két rossz közül a kevésbé rossz így végül ezt választottam. Remélem a tanár majd jóindulatúan javít. És azt is remélem így szóbeli nélkül meg lesz a 80-85%.

2019. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát én a szövegértést elég nehéznek tartottam. Eléggé hülyén volt 1-2 feladat megfogalmazva, főleg a táblázatos. De szerencsére tudtam néhány dolgot írni oda is.

A gyakorlati szövegalkotásnál az érvelést választottam. Az viszont nagyon könnyű volt. Örültem, hogy a filmekről szólt a feladat, így a levélbe bele sem olvastam.

A műelemzés sem volt annyira vészes, bár ott is többször elkellett olvasni a szövegeket, hogy megértsem, és szerencsére meg lehetett érteni. Végül a novellaelemzést választottam. Majdnem 4 oldalas lett a novellaelemzésem.

Összeségében tehát nem volt vészes csak a szövegértés volt egy kicsit fura.

2019. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Egyébként a magyar tanárok szerint is nehezebb volt, mint szokott lenni."

És a magyartanárok szerint?

2019. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 Leszűrted a lényeget.

De akkor javítom, sőt pontosítom.

* A sulim magyartanárai szerint nehéz volt.

2019. máj. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!