Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökök! Hány év alatt...

Mérnökök! Hány év alatt végeztetek?

Figyelt kérdés
Hányan kezdtetek és hányan kaptak időben diplomát? Sokan kiestek útközben? Hol és milyen szakon végeztetek?

2019. máj. 8. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:
ugyan én még nem végeztem, de ha már nem válaszolt senki, azért én megteszem. Járműmérnöki alapképzésen vagyok, az a tapasztalatom, hogy mivel alacsony a bejutási ponthatár (280-330 pont), mindenkit felvesznek és a nagy számok törvénye alapján többen is fognak kiesni. A nagy része azért esik ki, mert azt se tudják mit keresnek műszaki egyetemen vagy egyszerűen nem veszik komolyan, nincs bennük hivatástudat. Ha mérnöki pályára készülsz vagy ha már belevágtál egy alapképzésbe, akkor azt tudom neked javasolni útravalónak, hogy tedd oda magam rendesen, ha kell, akkor izzadj vért is, de legyenek meg azok az alapozó tárgyak! Nagyon nehéznek fog tűnni az első év, viszont ha felveszed a ritmust és szembe mersz nézni az akadályokkal, akkor nem lesz probléma. A mérnöki gyakorlatban ugyanúgy megoldandó problémákkal fogod szembetalálni magad, azok elől pedig nem tudsz elfutni. Az első évben beleszoksz a rendszerbe és utána már csak könnyebb lesz, kevesebb lesz a szívatós tárgy és a szakosodás után meg is fogod szeretni az egyetemet.
2019. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!