Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (Volt) vidéki egyetemisták!...

(Volt) vidéki egyetemisták! Megbántátok, hogy nem a fővárosban végeztetek?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen ezen gondolkozom, hogy melyiket egyetemet válasszam és kíváncsi vagyok rá, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban. Már próbáltam összeállítani egy előnyök-hátrányok listát, de egyelőre még nem tudom... Az oktatás színvonalával kapcsolatban én egyik helyről sem hallottam rosszat és nyílt napon is voltam, mindkét egyetem nagyon szimpatikus volt. Ha nagyon egyszerűen írnám le a legfőbb tényezőket, akkor annyi, hogy a vidéki egyetem mellett szól az, hogy közelebb van és kevesebb pénzt kellene rááldozni, míg a fővárosi egyetem nagy előnye az, hogy a fővárosban van, ami több lehetőséget rejt magában pl. diákmunka, szakmai gyakorlat szempontjából, illetve valamennyire talán az intézmény neve is számít.


Ti mit gondoltok erről?


2018. máj. 24. 02:39
 1/8 A kérdező kommentje:
*melyik
2018. máj. 24. 02:40
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Én ami miatt banom, hogy nem a fővárosban tanulok az az, hogy idő közben ahogy az ember jobban belemejul a dolgoka, jobban látja, hogy melyik szakirány lenne neki a legmegfelelőbb. Vidéki kis egyetemeken rendszerint 1-2 van, nagyobb, budapestieken pedig simán 4-5, apró modulokkal kiegészítve. Ez egy elonye a pesti sulinak.


Munka, elhelyezkedési lehetőség ( az én területemen ) itt is van bőven, nem is kerestem melót de már két csoporttars is megkeresett, hogy kellene gyakonrok a céghez, mehetek ha gondolom. Persze lehet hogy Budapesten nem 8 hanem 100 cég közül valaszthatnek, de nekem a 8 is nehéz döntés.

2018. máj. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Melyuk egyetemet sikerult "belemejulve" elvegezni?
2018. máj. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
57%

[link]

Friss kutatás, még ropognak a bitek.

Senkit nem érdekel melyik egyetemen végzel, ha alkalmas vagy a munkára.

Ha buta vagy a bme sem ment meg, ha okos vagy a legrosszabb egyetem sem húz le

2018. máj. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Annyira butaságnak tartom, hogy itt mindig néhány fővárosi egyetemet sztárolnak és olyanokat írnak ha nem XY helyen végzel inkább neki se állj.

Nem bántam meg, hogy vidéken végeztem. Alacsonyabb volt a tandíj, mint Bp-n, mivel otthon laktam csak haza adtam egy keveset a keresetemből, de nem kellett kolura, kajara külön költenem vagy hazautazásra, a bérlet is olcsó volt. Anyagilag nem érte volna meg nekem a fővárosban végezni csak az egyetem neve miatt. Azt meg nem érzem, hogy kevesebbet tudnék szakmailag a pestieknél.


Nagyobb városban nyilván több munkalehetőség van, de nem okozott gondot találni se diákmunkát, se szakmai gyakos helyet. Vidéken nem számít az egyetem neve, fővárosról nem tudok, de ha van 1-2 év tapasztalatod úgyis azt nézik már.

2018. máj. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem bántam meg. Budapest nem mondható egyetemi városnak, ahhoz túl nagy, elvész az egészben a hallgatói élet. Vidéki városokban ez sokkal jobban összpontosul, jobb a közeg. Ami szerintem nem utolsó szempont, ha az ember évekig tanul ott.

Végzettség szempontjából pláne nem érzem hatását.

2018. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Megbántam. Nem az oktatás színvonala miatt, a magyar felsőoktatás alapjaiban rossz mindenütt, hanem a munkalehetőségek miatt. A diplomás, de nem protekciós munkahelyek 90%-a Budapesten van, gyakornokként is ezerszer könnyebb és jobb helyekre lehet elhelyezkedni mint a vidéki egyetemi városokban. A budapesti egyetemeknek amúgy is erősebb a kapcsolata a versenyszférával. Ha vidéken végzel, amúgy is minimális az esélye, hogy ott el tudsz majd helyezkedni, ez igaz a jó diplomákra is, így valószínűleg így is, úgy is Budapestre, vagy valamely nyugat-európai nagyváosba költözöl. Nyilván vannak kivételek, pl. ha háziorvos akarsz lenni, akkor épp az elmaradott régiókban vannak megüresedett praxisok.
2018. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészt sosem akartam Budapesten dolgozni, sokkal szívesebben maradtam a végzés után a vidéki nagyvárosban, ahol tanultam. Ha pedig véletlen mégis Bp-n akartam volna elhelyezkedni, akkor sem a végzés helye számított volna. Nálunk szakmai gyakorlatra bárhová lehetett volna menni, szóval ha minden vágyam a fővárosi lét/munka lett volna, akkor ott intézem a gyakorlataimat, bedolgozom magam és jó eséllyel felvettek volna. Elég sok évfolyamtársam dolgozik most Budapesten amúgy.
2018. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!