Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pár év kihagyással estin...

Ha pár év kihagyással estin fejezném be az érettségit, még felmenthetnek matekból?

Figyelt kérdés
11 osztályom van meg, matekból mindig épphogy csak átmentem. 12-ben (félévkor léptem ki) csak egyesem volt, és megpróbáltam felmentést szerezni, de a tanárommal kölcsönösen utáltuk egymást, ezért életében először és utoljára csupa jókat írt rólam, hogy ne mentsenek fel. De a metekot nem tudnám megcsinálni. Az angol már megvan, a föcit szeretem, a magyart meg a törit meg majd bemagolom, de a matek miatt félek ismét belevágni, az nem sikerülne.

2019. máj. 9. 06:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg a matekot is. Hidd el, hogy egy kettest nem nehéz összeszedni. Ha megérted az elveket és sokat gyakorolsz, akkor meglesz, hidd el. Direkt úgy állítják össze, hogy aki kevésbé jó matekból is le tudjon vizsgázni belőle. Az érettségi első felében pl a rövid 1-3 pontokat érő kérdéseket tuti meg tudod csinálni, ha begyakorolod. Nagyon sok feladat ismétlődik a korábbi évekről.

A hosszú feladatoknak is az első fele könnyen teljesíthető. A többi már nem biztos, de ha a kettes a cél, akkor nem lényeg.

Menni fog hidd el. Könnyebb érettségin összekapni egy kettest, mint èvközben szerintem.

Persze megpròbàlhatod a felmentést, de nincs rá garancia, hogy sikerül elintézni.

2019. máj. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!