Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a pszichológustól hozok...

Ha a pszichológustól hozok papírt, hogy félek a labdáktól, és az iskola orvos elfogadja, akkor tesi órán felmenthetnek a labdajátékok alól?

Figyelt kérdés

Nem lógni akarok tesi órán, csak már túl sok baleset ért a labdák miatt, már volt műtétem is mert úgy megrúgtak a labdával. Most nagyjából rendbe hoztak de nem akarom veszélyeztetni magam, csak mert minden rohadt órán focizniuk kell a hülye gyerekeknek.

18/f


2016. júl. 26. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem egyszerűbb volna egyezkedni a tornatanárral, hogy pl. foci helyett kocogsz.

Annak megállapításához, hogy félsz a labdáktól, nem kell pszichológus, mivel ez nem egy kóros állapot.

2016. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Tanárfüggő. Nálunk volt olyan tesitanár, akivel ha egbeszélted, hogy nem akarsz ladbákkal tesizni, akkor nem kellett, helyette hullahoppozni lehetett vagy futni, kötelet mászni stb.


Az én tesitanáromnak meg hiába vittem ortopédiáról szakvéleményt, hogy a térdeim állapota miatt tilos az ugrálás, főleg pároslábon - lesz*rta. Ha meg nem csináltam, vagy nem ugrottam elég nagyot mondjuk atlétikánál, akkor egyest adott.

(Más kérdés, hogy az igazgatóhoz fodultam utána, de ennek meg az lett a következménye, hogy kőkettes voltam tesiből 12 évvégéig..)


Szóval a tanároddal próbálj meg először erről beszélni.

2016. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szerintem én is inkább kettes leszek, mert ez egy kőbunkó. meg nem tartom túl fairnek, hogy én erősítsek egész órán, még mindenki más játszik
2016. júl. 26. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
De az fair volna, hogy nem csinálsz semit, miközben mások sportolnak?
2016. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
A pszichológus nem orvos, így nem érne semmit :)
2016. júl. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20ezerért bármelyik maszek ortopéd orvos ad teljes felmentést.
2016. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele 5 évig gimiben, mondtam a tanáromnak, hogy inkább nézze végig, erőnlétezek, futok a lépcsőn vagy az udvaron, megyek a konditerembe, csak ne kelljen labdáznom. Nekem úgy sem dobták / rúgták sosem a labdát,ert nem is tudom elkapni, meg megijedek és elugrok tőle, nem tudok nagyot sem dobni, így mindig az ellenség kezébe került. Sokszor kényszerített,hogy álljak be, de miután eltert 10 perc és egyszer sem kaptam labdát, kiálltam. Megértette utána, hogy nekem ez nem ment és egyszerűen nem tudok csapatban dolgozni, félek is a labdától és szörnyen kétbalkezes vagyok, valamint a csapatot is csak hátráltatom, mert ahová én kerülök, ott gyakorlatilag 1-gyel kevesebb ember van. Pl. 6-6 fős csapatok esetén csak 6-5, mert én nem értem ott semmit. Logikus érvek alapján megengedte, hogy akkor edzzek vagy valami más erőnlétet, amíg a többiek labdáznak, azzal a feltétellel, hogy amikor osztályozza a pl kosárra dobást, vagy épp a kézilabda kapura dobási technikáját, azt megcsinálom.

Szerintem próbáld elmagyarázni neki te is, és értesd meg vele, hogy minél jobban félsz tőle, annál jobban nem megy. Bár lehet ez csak az én véleményem, de engem ha műtöttek volna labda miatt, akkor ha megbuktat sem állnék be, annyira félnék.

19L

(Ja egyébként 4-5-ös voltam tesiből, szóval nem egy nagyszájú lógós 2-es csajra kell gondolni, aki könnyen beszél, hogy nem állna be többet stb.)

Ha másnem, hívd be a szüleidet, hogy segítsenek talán úgy meggyőzőbb lehetsz.

2016. júl. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!