Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen messze van /volt...

Milyen messze van /volt nektek az egyetem? Nekem 50 km-re lesz, ami busszal másfél óra kb?

Figyelt kérdés
Lehet így végig csinálni pár évet? Muszáj lesz a kollégium? Tapasztalatok az utazással?

2019. máj. 10. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem is kb. 50 km. Én nem ingázom, és nem is ingáznék, már csak azért se, mert így mindennap bent kellene lennem az első órám kezdetétől az utolsó végéig, mivel nem tudnék csak úgy hazaugrani szünetekben, másrészt évfolyamtársakkal való szórakozás/ismerkedés szempontjából is rossz, hisz este/éjjel nehézkes lenne a hazautazás.
2019. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is majdnem 50 km, 47 talán, és ez egy óra vonattal, plusz a helyi buszozás. Soha nem lennék bejárós az biztos.... Nálunk szeretik reggelre tenni az órákat, eddig szinte minden nap 8-kor kezdtem. Na most ahhoz, hogy odaérjek 8-ra, 4:30-kor kell kelnem. Volt egy-két alkalom, amikor ezt így kellett megoldanom és maga volt a borzalom, utáltam, kb. alig bírtam ébren maradni napközben. Vannak délutáni óráim is, olyankor este 8-9 körül érnék haza, hát ez sem hiányzik. Az az egy-két óra utazás pedig kevés ahhoz, hogy pl. aludj egyet vagy tanulj. Arról nem is beszélve, hogy folyton igazodni kellene a menetrendekhez, melyik buszt érem el, leérek-e vele időben az állomásra, késik a vonat, késik a busz, kéretőzzek-e el korábban az óráról, fussak a megállóba stb., ez sem hiányzik. Én kolis vagyok, aminek megvannak a hátrányai, de az mindenképpen egy előny, hogy nem kell ezeken aggódni és emberi időben kelhetsz fel. Mondjuk nálunk a koli is picit messzebb van, szóval nem tudok visszamenni két óra között, de azért mégsem kell hajnalban kelni egy reggel 8-as óra miatt.
2019. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bármi történhet a busszal amúgy, én gimiben ingáztam 30km-t, esős időkön illetve télen egy POKOL volt, nem mintha 50 fokban kellemesebb lett volna. De sokszor voltak incidensek, késett, lerobbant, egy igazi stresszforrás az ingázás, szerintem ne tedd ki magad ilyennek. És mi van, ha reggel 8-kor van órád meg mondjuk este 6-kor? Ha sok gyakorlatod van, simán elkapkodják a helyeket, nem biztos, hogy mindig összejön egy logikus órarend, pláne második-harmadik évben.
2019. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
57%

Inkább keress kolit. Kellemesebb otthon aludni, a mama főztjét enni meg minden, de ezeknél fényévekkel jobb, ha rendesen ki tudod magad aludni másnapra.

Nagyon kellemetlen ha egész nap kómás vagy, majd elaludnál, de még este 6-8-ig gyakorlataid/laborjaid vannak szóval figyelni és dolgozni kell, aztán mire hazaérsz már azonnal mehetsz is aludni, hogy a másnapi reggel 8-as gyakorlatra beérj. Aztán mi van abban az esetben, ha mondjuk csak reggel 1 meg este 1 katalógusos órád van? Közben nem tudsz hazamenni, mert mire hazaérsz már mehetnél is vissza kb. Mi van ha késik a busz a forgalom miatt? Csak buszoznod kell, vagy még onnan további X perc tömegközlekedés?

Lehet ezt így csinálni, de nem 14 héten keresztül, főleg nem, ha még jó eredményeket is szeretnél. A koli bár kellemetlen hogy osztozni kell a szobán, de legalább mindig van valaki aki tud segíteni a tanulásban, jó esetben 5perc sétára van az egyetemtől szóval tudsz aludni is eleget. Péntek este meg hazamész, és hétvégén lehet otthon pihenni.

2019. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!