Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Abszolutórium megszerzése...

Abszolutórium megszerzése után pl június végével egyetem megszűnteti jogviszonyom akkor a jelenleg gyakornoki munkám is fel kell adnom? Vagy maradhatok oktober végéig amíg érvényes a diák?

Figyelt kérdés
Abszolutóriumot fogok szerezni de zarovizsgazni csak januarban megyek el.A dikom elvileg ervenyes okt31ig en pedig egy diakszovetkezet altal vagyok egy cegnel gyakornok.Ugy gondoltam maradnek is szeptember vegeig ott dolgozni.Ha az egyetem megszunteti jogviszonyom junis vagy juliusban arrol ertesulni fog a munkaadom?A tb-t nekem kell fizetni?Vagy az egyetem fizeti tovabb oktoberig? Nem igazan talaltam semmi infot errol...vagy inkabb hagyjak meg egy targyat hogy diak maradjak?
2019. máj. 11. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a TB jár. A jogszabályban tanulmányi jogviszony van.


Viszont diákmunkát 100%, hogy nem vállalhatsz, mert ahhoz tanulmányi jogviszonyos igazolás kell. Amit a diakszöv. kér. Ezt ők NAVnak is átküldik. De mivel nincs jogviszonyod végbiz. után ezért nem tudod odaadni az igazolast a diakszöv. fele.

2019. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem egészen értem, milyen légből kapott dolgok hangzanak el itt, de tegyük tisztába a dolgokat.


Az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsága a diákigazolványra való jogosultság alatt jár. Semmi köze ahhoz, hogy van-e matrica, egyáltalán van-e diákigazolvány, csak annyiról van szó, hogy amíg járna diákigazolvány, addig eü. szolgáltatás is jár.


Tbj.

"16. § (1) Egészségügyi szolgáltatásra jogosult - az e törvény szerint biztosított, illetőleg a 13. § szerint egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyeken túl - az, aki

[...]

i) a köznevelésről szóló törvény hatálya alá tartozó nappali rendszerű iskolai oktatás keretében vagy nappali oktatás munkarendje szerinti köznevelési intézményben, továbbá a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, menekült, oltalmazott, valamint az a külföldi állampolgár, aki nemzetközi szerződés vagy az oktatásért, a külügyekért felelős miniszter által adományozott ösztöndíj alapján létesített tanulói, hallgatói jogviszonyban áll, továbbá az a szomszédos államokban élő magyarokról szóló törvény hatálya alá tartozó személy, aki a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében államilag támogatott, vagy magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzési formában hallgatói jogviszonyban áll,

[...]

16/A. § * A 16. § (1) bekezdésének i) pontjában említett tanuló és hallgató a tanulói jogviszony, illetőleg a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is."


A diákigazolványra való jogosultságot a 362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet szabályozza:

"13. §

[...]

(4) Abban az esetben, ha a hallgató

a) hallgatói jogviszonya az I. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-ig

b) hallgatói jogviszonya a II. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő október 31-ig jogosult diákigazolványra."


Vagyis egyértelműen október 31-ig jogosult a kérdező diákigazolványra, hiszen az abszolutóriumot ebben a félévben szerezte meg, és a hallgatói jogviszony megszűnése ilyen esetben a félév utolsó napja:


Nftv.

"59. § (1) Megszűnik a hallgatói jogviszony,

[...]

d) azon félév utolsó napján, amelyben a hallgató a végbizonyítványt (abszolutóriumot) megszerezte,"

2019. máj. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
És arról hallotál, hogy amikor kijelentkezel az egyetemről akkor a diákodat le kell adnod (érvényetlenítés) céljából? :) Na ugye, hogy nem hallotad.
2019. máj. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van? Attól még jogosult maradsz a diákigazolványra.
2019. máj. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

12 koszonom!! :)

13 ,attol hogy elkerik ilyenkor a diakot azutan kiallitanak egy papirt ami szinten okt 31-ig ervenyes :D szoval ennek annyi csak a lenyege hogy esetleg valaki tudna simliskedni hogy vesz vaalkitol majd uj mateicat a papirra meg ugye nyilvan nem tudsz ragasztani..

2019. máj. 13. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!