Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2019 biologia erettsegi?

2019 biologia erettsegi?

Figyelt kérdés
Hogy sikerult nektek? Modt csak 8 feladat volt amit sajnaltam.minnel tobb feladat annal tobb eltalalsi esely a pontok miatt. Tobb pont lehet ga tobb feldata is van
2019. máj. 14. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt nehéz, bár voltak voltak elgondolkodtató kérdések. Amúgy nem a feladatok számától függ a pontszámod, vagy az, hogy tudod-e. Én speciel örültem, hogy nem volt benne sok embertan.
2019. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
En neheznek ereztem. A populacios genetikasnal, ahol az allel gyakorisagot mutattak ott mik lettek volna a helyes valaszok? Egyszeruen nem tudtam rajonni
2019. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem nehezebb volt a tavalyinál. Az allél gyakorisàgos feladatot én se nagyon értettem. Nekem pont a kevés embertan miatt volt nehéz. Örültem volna több sejtbiosznak, genetikànak, embertannak vagy egy kis etológiának. Szóval szerintem aki az embertantól tartott az jól járt, aki annak örült volna az kevésbé.
2019. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az oroszlános feladatról van szó. Az a genetikai sodródást modellezte. Csak arról szólt, hogy minél nagyobb a populáció mérete, annál kisebb a sodródás mértéke. Egyébként konkrétan a palacknyak-effektusról és a folyamatos driftről volt szó.
2019. máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A bombay recessziv gen gyakorisaga gyök alatt 1/4000000 volt
2019. máj. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A pontok száma tényleg ugyanannyi. Az oroszlános feladatot én sem szerettem. De most hogy olvasom, az genetikai sodródás volt, bezavarodtam, hogy végül azt hagytam-e, vagy más betűre cseréltem...


Egyébként én is örültem volna még több embertannak, elvégre is orvos akarok lenni, nem ökológus.

2019. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Igen, a kerdesem az oroszlanos feladatra iranyult, bar az utcso 3 kerdes volt szamomra kiakaszto. Nem tudtam ertelmezni azkat a hulye diagrammokat, vagy miket
2019. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Már leírtam, hogy mit jelentenek a diagramok. Egyébként több tk-ben is részletesen leírták a drift jelenségét. Ha valaki biológiából érettségizik, akkor minden részét meg kell tanulnia, mert a középiskola nem orvosképző.
2019. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Ettől függetlenül szerintem rossz, hogy annak ellenére, hogy az embertan a leghosszabb anyagrész, ennyit kérdeztek, a többit meg lehúzhatjuk a rolón (nyílván nem, mert lesz szóbeli + a tudást senki nem veszi el, de akkoris). Ami meg gáz, hogy olyan kis ínyencségbe belemennek, hogy milyen kontrasztanyagot kell adni, de pl. egy szerv működését már nem kérdezik. Nevezzetek hülyének, de szerintem az lenne fair, ha minden egyes témakört érintenének a kérdések a rendszertantól kezdve az ember minden szervrendszerén át az öröklődésig.


Egyébként az emelt biológiát tevők vajon hány %-a jelentkezik egészségügybe (állat vagy ember), és hányan más szakra?

2019. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az tényleg szokatlan volt, hogy nem volt benne egy emberi szerv/szervrendszer működése (leszámítva az embertanos esszét). Mondjuk biosz érettségin elég változó a téma... Mindenesetre mindenkinek sok sikert a felvételihez!
2019. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!