Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Hogyan kérdezzem meg a...

SOS! Hogyan kérdezzem meg a tanáromtól, hogy mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Már csak illedelemből is, jóban vagyok a tanárommal és tart nekem most külön órát mert tud és fogalmam sincs,hogy kéne megkérdeznem az óra végén,hogy mennyiért tartja ezt a 6 órát:/
2019. máj. 15. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
"Mivel tartozom, tanárúr?"
2019. máj. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

"Mennyivel tartozok?"


Ha a "mivel" szót használod, akár félre is értheti, hogy esetleg természetben akarod meghálálni... bonyodalmakat okozhat.

2019. máj. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De ez olyan egyszerű, mármint egy ilyet nem inkább olyannak tesznek fel akivel semleges viszonyba van az illető?

(Amugy nő és ezért még nehezebb)

2019. máj. 15. 08:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha félre akarja érteni, akkor félre fogja, bárhogy is a kérdés.
2019. máj. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért?? Hogy kérdezel meg egy barátot, hogy mivel tartozol neki??

Akivel semleges viszonyod van, az fogja magától mondani az árát.

Ha meg rá akarsz kérdezni, akkor

Mennyi lesz?? Mivel tartozok?? Mennyibe került??

Másképp árról szerintem kérdezni se lehet. Pénz ügyekről nem lehet szépen beszélni, ez nem olyan, hogy "kérsz cukrot??". Ez egy komoly téma.

2019. máj. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
No meg ezt előre szokták letisztázni, amikor megegyeznek hogy ki, mikor, kinek, mit fog dolgozni. Akkor szokták megkérdezni, hogy mennyiért vállalja???
2019. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor max bevezetem holnap egy olyan szöveggel, hogy ,,Köszönöm,hogy ilyen sokat segít és motivál...és ezért megszeretném kérdezni,hogy mennyivel tartozom? Mert időt fektet rám és máshogy nem tudnám megköszönni"

Ez nem rossz nem?

2019. máj. 15. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!