Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit pakoljak egy buszos...

Mit pakoljak egy buszos kirándulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egész évfolyam jún. elején megy a határtalanul pályázat keretében Erdélybe, nagyon sokat fogunk buszozni,2-2 napot leszünk a szállásokon.

Milyen táskát/bőröndöt vigyek?

És úgy unblock mit?

Tapasztalatok is érdekelnek



2019. máj. 17. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Sporttáskát vagy gurulós bőröndöt vigyél. Előbbi előnye, hogy változtatható a mérete (be lehet passzírozni kisebb helyre, mint amekkora egyébként kéne neki), utóbbit viszont könnyebb szállítani. Én volt, hogy ráfaragtam, mert a szállás egy dombon volt, a busz nem tudott felmenni, a vállam meg majd' leszakadt mire felcipeltem a sporttáskát.


A buszra vigyél néhány csomag kekszet(csoki elolvad, chips sok helyet foglal), hogy tudj rágcsálni ha esetleg megcsúsztok a kajálással. Telefon, töltő, fülhallgató, esetleg powerbank, könyv ha bírod a menet közbeni olvasást, rejtvény, kártya/dobókocka mind jók arra, hogy elfoglald magad útközben. Nyakpárna kényelmesebbé teszi az utat.

Zsebkendőt és körömvágó ollót is vigyél, mindkettő életet tud menteni.

Ha túrázni mentek, nyilván turabakancs, külön nadrág, esőkabát.

Több félliteres flakon is kellhet, hogy után tudd tölteni csapvízzel. (Persze ha te mindig üdítőt akarsz venni, akkor ez nem kell.)


Ruhákból:

Rövid és hosszúnadrág, minimum 1-1.

Póló, zokni, alsónemű:ahány napra mentek +1 tartalék.

(Melltartó: min 2)

Legalább egy vékonyabb és egy vastagabb pulcsi meg egy kabát. Nem tudom, hegyekbe mentek vagy városba, de pár nappal előtte érdemes megnézni neten a várható időjárást.

Alváshoz pizsama, lehetőleg hosszú, diákoknak kiadott szállásokon nemigen szoktak fűteni. Fürdéshez strandpapucs, hogy ne szedj össze semmit (takarítani se gyakran szoktak). Törölköző.

Piperecuccok: dezodor, fésű, tusfürdő, fogkefe és fogkrém.

Napszemüveg is jól jöhet.

Ha lány vagy, betétet/tampont is vigyél, esetleg gyógyszert ha szoktál görcsölni.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, írok még ha van valami.

2019. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:-)
2019. máj. 17. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem vigyél egy nagy utazó táskát, és mellette legyen egy kisebb háti táska is, ha mondjuk kirándulni mennétek, vagy hasonlók.

Hát gondold át mi kell neked egy reggeli készülődéshez, pl fésű, törölköző, alsónemű, fogkefe, fogkrém, szájvíz, stb.

Mindenképp kell váltóruha, zokni, esetleg kabát, pulóver.

Én ilyen helyekre szoktam vinni plédet/hálózsákot is, mert irtózom a koszos takarótól/ágyneműtől.

Pénz is kell, valószínűleg, étel, ital, mert valamin lenni kell, amíg odaérsz. Tusfürdő, kézfertőtlenítő, papucs.

Én ezeket szoktam vinni, ugyanis minden héten utazom.

2019. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhetnek még a válaszok
2019. máj. 18. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!