Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért megy nehezen egyes...

Miért megy nehezen egyes tantárgyak tanulása és miért felejtek el gyorsan több dolgot?

Figyelt kérdés

Még amit általánosban tanultunk, annak az információnak kb a 90%-át elfelejtettem (jelenleg kilencedikes vagyok). Persze ha ismétlés van vagy már olyan dolgot tanulunk amit már régen vettünk, akkor emlékszek néhány információra, de kevésre. Na most a főprobléma az az, hogy amit most veszünk töriből azt is hiába tanulom meg, mert 1 hét után elfelejtem és kezdhetem előröl az egész anyagot. Nem tudom mit, de valamit nagyon rosszul csinálok tanulás terén, mert elfelejtem a dolgokat. Az első töri témazárónál rengeteget készültem (de komolyan több 6-8 órákat a doga előtti napokon) aztán amikor eljött a tz akkor olyan hidegzuhany ért, mint ami még soha. A tz-m egyes lett, a következő is és nem sokára írjuk az utolsót is. Mi az amit rosszul csinálok tanulás terén? Miért nem tudom hosszútávon megjegyezni? Ez nekem már azért fura mivel olyan dolgokra, mint például matekon ahol soha semmit nem készülök, de ha egyszer megértem akkor nem tudom elfelejteni. Vagy mint angolnál a nyelvtani részeket, általában én vagyok az első aki megérti és használni is tudja mindenféle tanulás nélkül, aztán még pl infóban amikor egy új "kódot" veszünk akkor arra is csak egyszer ránézek és megjegyzem és értem is. (Infó meg angol az a két tantárgy amiket igazán szeretek). Kémiában az égvilágon semmit sem tudok megjegyezni és megérteni, de ezt szerencsére még csak 1 évig kell túlélnem.

Na de akkor a kérdésem, mi az, ami miatt ennyire nem tudom megjegyezni (vagy megérteni) a dolgokat? Ezt lehetne valahogyan fejleszteni? Mi az amit nem csinálhatok jól?



2019. máj. 19. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:
autizmus
2019. máj. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a módszer rossz? Írtad, hogy töri..lehet segítene ha videókat néznél arról amit épp tanulsz.
2019. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 nem vagyok autista, vagy ez hogy jött?


#2 ugyan azt a tanási módszert alkalmazom, amit általánosban is használtam. Általánosban mindenből 4-es 5-ös voltam, csak azokból nem amik nem érdekelnek (fizika, kémia).

2019. máj. 19. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Màsodik vagyok. Pedig lehet tényleg meg kéne próbàlkoznod màs mòdszerrel. Az nem lehet hogy azért ülsz annyit könyv felett mert csak bemagolni próbàlod? Az hosszú tàvon nem fog megmaradni. Vagy túlsàgosan stresszelsz.
2019. máj. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sose tudtam, hogy magolok-e, csak tanultam. De akkor milyen más módszerrel lehetne jól tanulni? Már most félek az érettségitől, hogy az nagyon gyenge lesz, csak azért, mert nem tudom megjegyezni a dolgokat.
2019. máj. 19. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!