Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült nektek (ma,201...

Hogyan sikerült nektek (ma,2019ben) a fizika emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok,nehéz volt a tavalyiakhoz képest? Vagy könnyű? Hogy éreztétek?

2019. máj. 20. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem kevesebb mint 40% lesz :(
2019. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


es en nagyon jo vagyok fizikábol az osztályba !

2019. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tehát akkor nehezebbnek érzed a múltéviekhez képest? :(
2019. máj. 21. 00:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából nem gondolom nehezebbnek, nem.

Mert neked hogy ment?

2019. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem nagyon rosszul sikerült.. nem tudom hogy hány százalékom lesz, de nem erre számítottam, amikor megláttam a megoldókulcsot:( Az elsõ részt könnyūnek éreztem, de mégsem lett jó. Az esszé rész fog kihúzni a bajból, mert a harmadik részben nagyon sok mindent eltoltam.. Pedig tényleg nagyon sokat készültem rá:(
2019. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Véleményem szerint jóval könnyebb volt az előző évekhez képest, főleg a III. része. Konkrétan az összes számolást el lehett végezni maximum 2-3 lépésben, mindenhova egész szám jött ki.


Az esszétémák is jók voltak, mindegyikről könyedén lehett írni valamennyit.


A tesztfeladatok közül a 8.-nál a megoldókulcsban véleményem szerint rossz megoldás szerepel, a kérdés a következő volt:


"Egy könnyen mozgó dugattyúval elzárt hengerben ideális gázt melegítünk állandó nyomáson. Mikor lesz a gáz térfogatváltozása nagyobb? Miközben 20 ºC-ról 40 ºC-ra

melegszik, vagy miközben 80 ºC-ról 100 ºC-ra melegszik?"


Ide a megoldókulcs azt a választ adja, hogy a térfogatváltozás azonos. DE! Hőmérsékletváltozást Kelvinben számolunk, így az első esetben 293K-ről 313K-re, utóbbi esetben 353K-ről 373K-re melegítjük a gázt. Gay-Lussac I. törvénye szerint V/T = állandó, így első esetben V(2) = 313*V(1) / 293 (~1,068), míg második esetben V(2) = 373*V(1) / 353 (~1,057). És igaz, hogy ez a kettő majdnem egyenlő egymással, de nem, emiatt az "A" válasz lenne jó ide szerintem, hogy az első esetben lesz nagyobb a térfogatváltozás, és nem a "C", hogy ugyanakkora.

2019. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

@6


delta(pV)=nR delta(T)

de p állando szova


p delta(V) =nR delta (T), delta T 20 fok mindkét esetbe ergó delta(V) is ugyanannyi mindkét esetbe.

2019. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Gay-Lussac I. törvénye szerint V/T = állandó, így első esetben V(2) = 313*V(1) / 293 (~1,068), míg második esetben V(2) = 373*V(1) / 353 (~1,057)."


Te azt számoltad hogy hányszorosa lesz a térfogat, nem azt hogy mennyivel nő.

És ahhoz hozzá kell venni h az egyiket 40fokon másikat 80 fokon méred. Ezek hatása kiüti a különbséget 1.057 és 1.068 között.

2019. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!