Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika középszintű érettségire...

Fizika középszintű érettségire tankönyv?

Figyelt kérdés

Helló,

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy annak idején ti milyen tankönyvből készültetek a fizika érettségire?

Elöljáróban annyit el szeretnék mondani, hogy fizika szakra készülök, tehát ennek tudatában várom a válaszokat.


Eddig 3 három különböző könyv(sorozatot) próbáltam ki és nem tudom, hogy melyik lenne a legelőnyösebb.

Jelenleg a "Holics László: Fizika 1-2"-ből tanulgatok. A probléma ott van, hogy nagyjából a hőtan végén járok, tehát kb. 1000 oldal van még a sorozatból, és 1 év múlva érettségizek. Attól tartok, hogy vagy nem tudom befejezni, vagy nem lesz elég átfogó ismeretem egy-egy témakörről. Nagyon részletesen tárgyalja az anyagrészeket, illetve kitér olyan részekre is, amelyekre lehet még nincs szükségem.

A másik két opció a Mozaikos tankönyvcsalád, illetve a "Szalay Béla: Fizika" című könyv. Nem tudom, hogy a Mozaikban taglalt ismeretek elegendőek-e az érettségihez, és aztán majd az egyetemi években elég lesz belemerülni egyes dolgokba, vagy már most ilyen részletesen kell vennem a dolgokat hogy felkészüljek. A Szalay könyvről különösebben nem tudok mondani semmit, úgyhogy szívesen várom a tapasztalatokat.


Összegezve a leírtakat: A Holics könyvekből tanuljak továbbra is, vagy térjek át másra, és ha nem ártana áttérni, akkor mire?



2019. jan. 14. 19:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!