Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Fizika középszintű érettségire tankönyv?

Helló,

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy annak idején ti milyen tankönyvből készültetek a fizika érettségire?

Elöljáróban annyit el szeretnék mondani, hogy fizika szakra készülök, tehát ennek tudatában várom a válaszokat.

Eddig 3 három különböző könyv(sorozatot) próbáltam ki és nem tudom, hogy melyik lenne a legelőnyösebb.

Jelenleg a "Holics László: Fizika 1-2"-ből tanulgatok. A probléma ott van, hogy nagyjából a hőtan végén járok, tehát kb. 1000 oldal van még a sorozatból, és 1 év múlva érettségizek. Attól tartok, hogy vagy nem tudom befejezni, vagy nem lesz elég átfogó ismeretem egy-egy témakörről. Nagyon részletesen tárgyalja az anyagrészeket, illetve kitér olyan részekre is, amelyekre lehet még nincs szükségem.

A másik két opció a Mozaikos tankönyvcsalád, illetve a "Szalay Béla: Fizika" című könyv. Nem tudom, hogy a Mozaikban taglalt ismeretek elegendőek-e az érettségihez, és aztán majd az egyetemi években elég lesz belemerülni egyes dolgokba, vagy már most ilyen részletesen kell vennem a dolgokat hogy felkészüljek. A Szalay könyvről különösebben nem tudok mondani semmit, úgyhogy szívesen várom a tapasztalatokat.

Összegezve a leírtakat: A Holics könyvekből tanuljak továbbra is, vagy térjek át másra, és ha nem ártana áttérni, akkor mire?

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizika, érettségi, könyv, tanulás, középszint, SZTE, egyetem, továbbtanulás

jan. 14. 19:09  Privát üzenet  

A válasz
Sajnos még nem érkezett válasz.

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Emelt szintű fizika érettségire lehetséges egyedül felkészülni?
Hogyan tudok felkészülni töriből az érettségire magántanulóként? (még csak 9. -es vagyok) Van egy kimondottan erre írt tankönyv amiben össze vannak gyűjtve a lehetséges tételek?
Panemsuli biológia tankönyv elég emelt szintű biológia érettségire?
Villányi KÉMIA A kétszintű érettségire (2003) tankönyv megoldásai?
Az emelt fizika érettségire melyik tankönyv/feladatgyűjtemény a legjobb, amivel kb.80 százalékot el lehet érni?
Történelem középszintű érettségire hogyan érdemes készülni/hogyan készültök/milyen tanácsokat tudtok adni/milyen tapasztalataitok vannak? Pl. Milyen könyvből a legjobb tanulni,...

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!