Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is hulladék ez a...

Szerintetek is hulladék ez a Magyar oktatást rendszer?

Figyelt kérdés
Informatikát tanulok, és egyre jobban idegesít hogy olyan dolgokat erőltetnek az emberre aminek nem hogy a szakmához semmi köze, de még az élethez sem. Az igazgatónk is büszke arra hogy "színvonalas" modern informatikát tanítanak az iskolában, kb 1 hete kaptunk egy 2005ös PDF-et a HTMLről, eddig Microsoft ACCESS-el "foglalkoztunk" most év végére jön a 2007-es Share Point Designer.. Eddig az iskolában ez a majdnem 2 év alatt újat nem tanultam szakmában, viszont Bánk Bán történetét azt belénk "verték".. Csak én látom úgy hogy ez az egész úgy sz@r ahogy van, vagy másnak is van hasonló véleménye?
2019. máj. 20. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha 2019-es technologyát tanulnátok az se érne többet. A készség fejlesztés és a gondolokodni tanítás hiányzik az oktatási rendszerben. Ami érthető, mert az átlag diák egy lusta **** és ha ilyen rendszer lenne akkor pedig azért lenne a rinyalas, mert túl nehéz.
2019. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én most fogok végezni informatikán.

Infóból kb 0 vagyok, mert semmit nem tanítottak belőle, de a kémiát nyomták nagyon 9-10-ben, véresen komolyan.

Tragikus.

2019. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen megtanulod majd, nem vagy lemaradva semmiről...szóval nyugi.
2019. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Informatikus nem egy infos gimitől/szakközéptől leszel
2019. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Őszintén már nem is érdekel a dolog, egy csalódás volt ez számomra, inkább követem a fater példáját.. :)
2019. máj. 20. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk az alap műveltség része a Bánk Bán. Ha a 2005-2007 es programokat sem ismered akkor nem fogod a 2019 et sem.

Attól, hogy informatikát tanulsz másból is fogsz érettségizni.

Az életet az egyetemen tanulod meg, nem a közép suliban, ott az alap műveltséget kellene. De ahogy látom neked nem fog.

2019. máj. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem használtam comodore 64-et akkor most egy turmixgépet nem tudok bekapcsolni? 🤔😂 Ne röhögtess már.. Dél után kifejtem..
2019. máj. 21. 01:18
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen, szar az oktatási rendszer, de semmi értelme rinyálni miatta, ha csak nem tervezel mondjuk tüntetést is szervezni a való életben. Az informatika meg pont olyan, hogy nem az iskolában fogod megtanulni, mit hogyan kell, ülj le otthon és tanuld meg magadtól. Amúgy is minden állandóan változik ezen a területen, ha ez lesz a munkád akkor mindig magadat kell majd fejlesztened. A másik ami miatt állandóan rinyálnak az a nyelvoktatás, ami ugyebár szintén szar és egy fost sem ér, de azt sem az iskolában fogod megtanulni heti 3 vagy 5 órában, hanem azt is magadtól kellene. Az interneten fenn van minden amire szükséged van az informatikához, tehát még plusz pénzedbe se kerül.
2019. máj. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem informatika szakon vagy, akkor rossz helyen tanulsz. További rossz hír, hogy a Bánk bánról akkor is tanulnod kell, ha átmész oda, mert érettségire tudnod kell. Ha nem vesztesz sok időt, akkor menj át; ha igen, akkor bírd ki érettségiig, aztán tanulhatsz programozónak. A gimnázium nem szakosított.

Ha ez az informatika szak, akkor talán többet érsz egy nem szakos gimnáziummal. De az egyetemen ugyanez lesz, olyan elméletet kell tanulnod, ami mellett a 2005-ös tananyag modern, mert nem múlt századi.

2019. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!