Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Windows 10-ről?

Figyelt kérdés

Az én véleményem szerint egy kalap kaki az egész. És nem alaptalanul állítom ezt, közel 1 hónapja van a gépemen Windows 10, frissen telepítve, nem ilyen Win7-ről 10-re frissítés meg hasonlók. Eddig én azt tapasztaltam, hogy amivel csak lehet, szopom a péniszt vele.


- Kezdjük az alapoktól, az internetet tulajdonképpen sehogy sem volt hajlandó magától felismerni, az alaplapomhoz való drivert kellett telepítenem, ami ha nem lett volna a közelemben egy laptop, meg sem bírtam volna oldani.


- Az automata frissítések: ezzel csupán annyi gondom van, hogy ugye alapból keresi a drivereket a géphez, viszont videókártya drivert elszarta és ahhoz, hogy azt letudjam törölni majd manuálisan újratelepíteni, ki kellett kapcsolnom, elvileg ki is van kapcsolva, mégis magától frissít a háttérben és lassítja az internetet és gépet is, de nem szól, hogy frissít és ez már egyben a következő pont is.


- A háttérben működő folyamatok, amikről nem szól a gép, csak értetlenkedek, hogy lassú és szar, pl ilyen pont a frissítés a háttérben, hogy nem szól, hogy frissít. 1 órája 95%-nál tart a frissítés, ami lehet, hogy azért van így, mert bekapcsoltam a gépet és iszonyat lassú volt én meg újraindítottam és valszeg ez betett neki és így maradt.


- 10-ből 6 bekapcsoláskor lassú a gép, konkrétan használhatatlanul. Több háttérkép van beállítva, még az is szarrá akad, mikor vált, a jobb klikkes menüsorra is másodperceket kell váron, az ablakok nem nyílnak meg csak hatalmas nagy késéssel, a Chrome is használhatatlan az esetek többségében, de minden esetre legalább minden akad, lassú, késik, még az egér mozgása is.


- Microsoft Store: sehogy sem bírtam belépni a profilommal, mindig error meg nem töltött be, meg semmi, az egész gépemet kellett lejelszavaznom azzal, hogy Microsoft Accountba léptem bele a Gépházban, de mikor végre sikerült is belépnem, random appokat nem tudok frissíteni, mert 0x803F8001 és az interneten fellelhető megoldások közül nálam egyik sem válik be.


- A játékok is szarabbul mennek, mint Win7 alatt. Konkrétan a GTA 4-et nem bírtam elindítani, mert a Games For Windows Live csesztetett és végül letöröltem az egészet a gépről (ez nem feltétlenül CSAK a windows 10 hibája, de érdekes, windows 7-nél többször is megtudtam oldani ezt a Games For Windows Live dolgot Google segítség nélkül is). Továbbá pl Forza Motorsport 6: Apex, eleinte tök jól futott, majd néhány nappal ezelőtt beléptem a játékba, 10 fps, 30 perces töltési idő fogadott ugyanazokon a beállításokon.


Alapvetően nincs szar gépem, i5 4460-as proci, 8GB RAM, GTX970, meg a Windows 10, 64 bites verzió. A RAM-om, HDD-mel nincsenek gondok, sehol egy vírus, se egy malware, ccleaner, töredezettségmentesítés, semmi feleslegesen háttérben futó alkalmazás és ezután is lassú és használhatatlan a gép. Megbántam a Windows 10-et, csakis a Forza Horizon 3 miatt váltottam 10-re, de szerintem inkább gyűjtök és veszek egy Xbox One-t, hátha azzal nem kell szarakodni, mint a Win10-zel (tudom, hogy azon is ez fut, de gondolom azon nem végeláthatatlan gondok lennének, hanem működne, ahogyan kéne neki).


Nektek mi a véleményetek a csudálatos Windows 10-ről?



2016. szept. 29. 21:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy Win 7 alatt ezek közül szinte egyik probléma sem fordult elő SOHASEM!
2016. szept. 29. 21:46
 2/68 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is vannak "jó" élményeim a win 10-el kapcsolatban.Nekem a wifi adapteremet nem komálja az istennek se random eldobálja a netet,kikapcsolja az adaptert és lefagyasztja a gépet,hogy csak resetelni lehet windows alól olyankor újraindulni sem hajlandó.A frissítések engem is aggasztottak én ezt megoldottam úgy,hogy csak akkor keres frissítést és csak akkor frissít ,ha én kérem addig kuss van neki.Ennek ellenére sokszor így is darabosnak érzem a rendszert egy i7 4790 és 8 giga rammal .Egy időben volt az asztal eltűnés buggom is és az összeomlott a böngésző random történet is .Ettől független nem utálom vagy bármi inkább remélem ,hogy egyre jobb lesz a rendszer mert így is már sokat javult tavaly július óta amióta win 10-et használok.
2016. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egy 2012-es MacBook-on (!) minden problémamentes. Munkára használom, ezért megbízhatóság különösen fontos. Ehhez egyébként hozzá tartozik, hogy módosítatlan, eredeti Windows van rajta, aktivátorok nélkül.
2016. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
42%
Egy hordó fos, úgy ahogy van. Akárcsak a Windows 8-t, ezt is félig csinálták meg, és annyira is használható...
2016. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
13%
Én erre csak azt tudom mondani, hogy vannak más operációs rendszerek is a Windowson kívül. Senki sem kényszerít rá, hogy azt vedd meg vagy épp lopd el.
2016. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:
Senki nem kényszerít rá, ez így igaz. De azért kiadni egy operációs rendszert, ami ennyire működik, azért az szerintem pofátlanság. A hidat a felhasználó és hardver között ilyenre megcsinálni.
2016. szept. 29. 22:06
 7/68 anonim ***** válasza:
100%

Nos, próbáltam a 10-et, amikor kijött, épp akkor gondolkodtam Win 10 és Linux között. Akkor ismerkedtem meg az Ubuntuval is.


Örülök, hogy kipróbáltam végül a 10-et, mert így nyugodt szívvel dönthettem a Linux mellett.

2016. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
56%
Nekem ezek a problémák nem jelentkeznek.
2016. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik munkámból kifolyólag úgymond kénytelen vagyok használni Windows 10-et... ...pl. 15 gépből kb 5-öt kellett újratelepítenem, mert egy-egy programtelepítés, vagy windows frissítés után a szomorkodó smile-t dobta ki (a hibaüzenetet vagy nem tudtam elolvasni, vagy nem is mondta el mi a baja), majd újbólindult, ezt eljátszotta 2-3-szor, majd közölte, hogy lehetetlen... :-) ...és voltak választási lehetőségeim, amelyekből kipróbáltam "az egy még működő időpontra való visszaállítást", ez néha sikerült, néha nem, de ahol már egyszer ilyen volt, végül mindig eljutottam oda, hogy "a gép alapállapotba állítása", ez mondjuk egy eléggé hasznos dolog, mert így legalább nem kell mindig taknyolni az aktiválással.


Összefoglalva, én itthon 3 éve Windows 8.1-et használok (meg a Debian-t), minden gond nélkül... ...munkahelyeimen meg van lehetőségem kipróbálni, hogy mire képes a Windows 10... ...egyenlőre még mindig nem győzött meg arról, hogy lecseréljem a Windows 8.1-et... ...ugyanis a Windows 10 olyan, mint egy hal a vízben, ha van valami baja, akkor kisiklik a kezedből, ha nincs baja, akkor valamit kitalál (vagy horogra akad, vagy feldobja a víz :-)). Néha tényleg csodálkozom, ha 10 gépből 10 el is indul normálisan... :-)


Bár a laptopomon (ami 8 éves) lévő Windows 10 viszonylag jól használható, annak ellenére is, hogy az tört-verzió.

2016. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim válasza:
57%
Fosch
2016. szept. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!