Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom szóbelire hogyan...

Irodalom szóbelire hogyan kell készülni?

Figyelt kérdés

Van például az a tételem hogy Babits ars poeticái.

Na most beszélek kicsit az életéről,utána a jellemző dolgokat hogy erkölcsös ember,impresszionizmus,pillanatnyi érzések,első kötete címe és mikor írta eddig oké.

Viszont azt nem értem hogy most nekem ki kell dolgoznom az összes versét ami ars poetica,vagy elég amit eddig írtam és szóbelin a könyvből elemzek egy random művéből?



2019. máj. 21. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hogy 10 percbe beleférj es nagyon sok életrajzi adat nem kell csak ami a költészetéhez kapcsolódik vagy hatott rá. Sokkal sokkal többet kell beszélni a költészetéről mint az életéről vagy is nalunk ezt vartak el.
2019. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy kb 2-3 percet szánj az életére meg úgy általában az arc poetica jellemzőire.

Utána mondjuk 2 versről beszélj és a végén egy összegző gondolattal zárd le.

Nem kell minden ars poetica versét kielemezned, de érdemes otthon kiválasztani a neked tetszőket és írni egy vázlatot, hogy szóbelin csak ezt kelljen felidézned, ne a nulláról indulva elemezni.

2019. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2019. máj. 21. 18:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy olyan kérdés,hogy most az alábbi tételt dolgozom ki:

"Pillinszky témák és motívumok"

Ebben az esetben kiválasztok olyan verset ami "motívumos" vagy pl ő esetében az apokrif versét jó elemezni?

2019. jún. 3. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!