Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokat lógtam igazolatlanul a...

Sokat lógtam igazolatlanul a suliból mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiköltöztetni anyámékkal Németországba és azóta nagyon rosszul érzem magam agresszív vagyok stb. Eleinte még tűrtem a dolgot de

kb másfél hónapja annyira kiakadtam hogy elkezdtem lógni a suliból és ez most kiderűlt és én nem akarom anyámat ennél nagyobb szárba sodorni mit tegyek?

Ja meg azt elfelejtettem mondani hogy én vagyok a suliba az egyetlen magyar szóval elég szar! Visszatérve a témára az osztályfőnök azt írta hogy muszály értesíteni a gyámhatóságot. Anyám azért mérges mert soha nem lógtam még ezelőtt még mert haza küldhetnek az országból de nincs szívem anyám itthagyni. UI:bocsi az összeszedetten mondatokért csak én is nagyon ideges vagyok!


2019. máj. 21. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Utólag már semmit nem tehetsz. Többet ne lógj, az eddiginek meg viselned kell a következményeit.
2019. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek beszélj az osztályfőnökkel.

Mondd el neki ezeket, és kérdezd meg, hogy mit lehet kezdeni a helyzettel.


Ja, és előtte még nyugodj le!

Addig ne is menj oda, míg ideges vagy.


Érdemes lenne pszichológust is kérdezni. lehet, hogy az iskolában is van.

2019. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig el kell döntened, hogy ott akarsz-e élni, vagy hazajössz, ha van kihez (nagyszülők, nagynéni-nagybácsi). Ha ott akarsz maradni, be kell tartanod a szabályokat, és megpróbálni beilleszkedni. Ha ezt nem tudod, akkor meg gyere haza. Nem kellett volna titkolnod anyukád előtt, hogy rosszul érzed magad, hanem megbeszélni vele. Egyébként az, hogy másfél hónapig úgy tudtál lógni, hogy ne derüljön ki, nemcsak a te hibád, hanem az iskoláé és a szülőé is.
2019. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen hogy nem oltogattatok hanem tisztességes válaszokat kaptam! Az a baj hogy már nem tudok mit csinálni

anyám beszélt az osztályfőnökkel és nem túl jókat mondott

kivesznek a családból stb. Azt mondta hogy ez már az igazgatón múlott mert nem tud nekem ennyi napot igazolni.

És azt mondta hogy itt az a jó megoldás ha haza megyek mivel ha nem akkor kiemelhetnek a családból. Ezt elcsesztem..... Anyám azt hiszi direkt csináltam direkt sodortam magam bajba hogy haza tudjak menni. Ők nem tudnak eljönni mert havi 300 euróval törlesztik a házat és azt mondja hogy magyaroszágon nem lehet ezt a pénzt megkeresni amellet hogy jól is éljünk

Csak azt nem értem hogy minek tanult 28 éves koráig mint az állat ha a sok bizonyítvánnyal nem ér semmit

2019. máj. 21. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Na igen.

A németek nagyon szigorúan veszik a szabályokat.

Ott nincs kivétel.

2019. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy "direkt", hiszen nem érzed jól magad. Ne érezd magad felelősnek anyukádért, és ne legyen lelkiismeret-furdalásod miatta. Nem azért lógtál, hogy neki keresztbe tegyél. Ő felelős teérted, nem fordítva, neki kell gondoskodnia arról, hogy te jól érezd magad. Nem lehetsz áldozata az ő anyagi nehézségeiknek. És van kihez hazajönnöd?
2019. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apámhoz de vele nem szoktam beszélni mert nagyon gonosz természete van! Minden apró dolgon kiakad anyám azért vált el tőle mert többször kezet emelt rá.
2019. máj. 21. 19:34
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként soha nem tettem ilyet mindon jó tanuló voltam

amíg otthon laktam!

Itt is tanultam a nyelvet de kiközösítettek és nem mondtam el senkinek most meg kb felrobbantam!

2019. máj. 21. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Tanulság: ha valami bajod van, ne tartsd magadban, mert szó szerint néma gyereknek anyja se érti szavát. Ha csak szívod-szívod magadba a dühöt, és egyszercsak szétrobban, az nem megoldás. Ezek szerint a te esetedben a hazajövetel nem opció, hacsak nincs más rokon. Akkor ott kell megtalálnod a helyed, egy másik iskolában.
2019. máj. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt egy ismerősöm, ő Angliàba ment ki tanulni, egy évet bírt ki ott, és inkább vissza hazajött tanulni, igaz így kiesett egy év, de azt mondta, hogy azt sem számít. Sehogy nem jött ki az ottaniakkal, itt meg itthon volt a pàrja, meg a legjobb baràtja is. Egyedül hazajött, egy ideig egyedül élt a család itthoni hàzàban, majd összeköltözött a pàrjàval. Néha kimennek Angliàba, csinálja a sulit és ennyi. Jobb neki itthon. Neked is jobb lenne, ha ennyire rossz a helyzet.

Nem tudsz mit csinálni, ezt tetted, visszaút már nincs, csak megoldás, vagy megszokod azt a környezeted, és lehet, hogy rámegy a mentàlis egèszsèged, vagy hazajössz.

2019. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!