Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek erre kapok pontot...

Szerintetek erre kapok pontot az érettségin?

Figyelt kérdés

Az volt a kérdés,hogy a fák/növények hogyan befolyásolják a talajt. És én ide azt írtam, hogy a talajoldatból veszik fel az ionokat, aktív transzporttal, szelektíven,ioncserével. AZ ioncsere azt jelenti,hogy a talajból felvett kationokért cserébe hidrogénionokat, az anionokért cserébe pedig hidrogén-karbonát-ionokat adnak. Ekkor a sejttartalom ozmotikus koncentrációja nagyobb lesz, mint a talajoldaté,így a víz a talajból a növénybe áramlik az egyensúly helyreállítása céljából.

Szóval én így kompletten leírtam a folyamatot, a megoldókulcs meg letudta 1 szóval, hogy tápanyaggazdaggá teszik. Ez végül is ugyanaz nem? A tápanyaggazdagsága az ioncsere útján valósul meg,nem? Szerintetek erre kapok pontot?



2019. máj. 22. 14:32
 1/4 anonim válasza:
0%
Persze, nem is keveset! Feltéve, hogy fizikából érettségiztél.
2019. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Odaírtam,hogy biológia a címszavak közé
2019. máj. 22. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha közepeztél, szinte biztos megadja, ha emelt volt (bár én nem emlészem ilyen feladatra), akkor a javítótanár jóindulatától függ.

Sajnos elég röghöz kötött a javítási metódus, én már azon meglepődtem, hogy csak és kizárólag arra lehet pontot adni az esszében, ami szerepel a megoldókulcsban. Így elképzelhező, hogy mivel nem írtad le a "kulcsszót", hogy tápanyaggazdaggá teszi, hanem csak körülírtad, nem jár pont érte.

2019. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:( de kár, pedig az értelme ugyanaz
2019. máj. 22. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!