Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri írásbeli érettségir...

Emelt töri írásbeli érettségire elég ez a könyv: B. Mátyus Gyöngyi, Bori István Történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint?

Figyelt kérdés

Ősszel mennék emeltre. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel a könyvvel kapcsolatban? Ha ezt a könyvet megtanulom, akkor sikerülhet 90 százalék felett teljesítenem?

Tartalmaz ez a könyv minden fontos információt: személyek, évszámok, események stb.? (Tehát ha csak említenek valamit, valakit, akkor elég csak említés szintjén tudni, vagy kérdezhetnek több infót is róla? Pl. Alexandrosz egyátalán nincs benne. Akkor nem is kell a hellenizmust tudni?)

Ez alapján a tételeket is kidolgozhatom?

Bármi egyéb meglátást szívesen fogadok.


2019. máj. 24. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:

A könyvet magát nem ismerem, de megakadt a szemem Alexandroszon.

Az oktatási hivatal honlapján fent van az írásbeli vizsga követelményrendszere, azt érdemes áttanulmányozni (illetve az alapján a tartalomjegyzékét a könyvednek). Nincs benne a hellenizmus. (Meg még pár dolog, ami pl a Száray féle tankönyvekben igen).

Szóbelire is vannak jó tételes könyvek, nem kell a kidolgozással is időt tölteni.

2019. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 88 százalékos emeltet írtam pár évvel ezelőtt. Én a Száray féle sulis könyveket tanultam ezerrel meg volt valami sárga-fehér borítójú is amit én vettem és tök jól leírta a dolgokat vázlatszerűen. Kb háromszor alaposan végigmentem rajtuk. Emellett jártam külön tanárhoz egy évig, ahol külön kaptam egy listát az évszámokról, fogalmakról, helyszínekről. Vaktérképet mindenképp nézz, képeket mert azok is lehetnek. Érettségi előtt pár héttel kigyűjtöttem az összes olyan fontosabb témakört ami szóba jöhet és azokat külön még átnéztem alaposan. Remélem tudtam segíteni, hajrá!
2019. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen! Nagyon jó könyv!

Pontosan az oktatás.hu követelménye alapján van kidolgozva

A szóbeli tételekre nekem van egy külön könyvem, nem tudom, hogy arra is jó-e, de az írásbelihez igen:)

2019. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2019. jún. 3. 14:44
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy ti hogyan tanultatok ebből? Elolvastátok csak párszor, vagy neki ültetek és bevágtatok mindent úgy, hogy szinte kívülről tudtátok a könyvet?

Nagyon fontos lenne, ugyanis már 2 hete foglalkozom az anyaggal, viszont hiába próbálom memorizálni, nem tudom visszamondani az egészet fejből, csak nagyjából, és rengeteg fontos dolgot ki is hagyok olyankor. Mit tehetnék? Ti mennyi időt szántatok egy anyagra? És hogy tanultátok?

2019. jún. 3. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:

én először átvettem az egészet, majd utána témánként haladva mindig néztem hozzá videókat is (vizuális típus vagyok), és utána elkezdtem megoldani az előző évi feladatsorokat.

a feladatok megoldása elengedhetetlen!

sok sikert! :)

2019. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, h leírtad, szerintem követni is fogom a példád, mivel a saját ,,technikám" nem sokra vezetett. :D
2019. jún. 3. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Végül hogy sikerült a vizsgád?
2020. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!