Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jól beosztani...

Hogyan tudnám jól beosztani az időmet?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem. Június 17.-e és 20.-a között vannak a szóbelik. Összesen 102 tételt kéne tudnom 17.-re legkésőbb. Jelenleg 93 tételem van hátra amit meg kell tanulnom. Egyáltalan nem tartozom se a trehány,sem a lusta emberek közé,teljes mértékben próbálom jól beosztani az időmet és minél jobban teljesíteni. Jelenleg bajlódom az idő beosztással,illetve hogy melyik lenne praktikusabb,egy napon egy tárgy vagy vegyesen,illetve hogy hány tételt kéne megtanulnom egy nap. Számolgattam,mi hogy lenne jobb csak sajnos mindig csúsztam eddig,mert egyre nehezebb volt tanulni a vége fele. Kérem aki tudna nekem tanácsot adni a napi tétel mennyiségekről,arról hogy szerinte egy nap egy tárgy tételeit vegyem vagy több tárgy tételeit illetve a szünetek esetében is hogy lenne alkalmas a beosztás,azt nagyon megköszönném. 18 napom van hátra (a mai napot nem számítva),ismételni csak este tudok,egy napot nem tudok rászánni. Összességében ezt a 93 tételt kéne logikusan,nem embertelen mennyiségben elosztani a következő 18 napra. Előre is köszönöm a tanácsokat és a segítségeteket.

2019. máj. 29. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 5 nap alatt tanultam meg a tételeket, irodalom-nyelvtan 1-1, töri 1, német emelt 2 nap. 18 nap nagyon sok idő, simán meg tudod csinálni. Én a helyedben nem 18, hanem 16 nappal számolnék, az utolsó előtti napon átismételném az összeset, az utolsón pedig már nem tanulnék, egyszer-kétszer átolvasnám. 16 nappal számolva kb.6 tétel naponta. Én nem vegyesen tanultam, hanem tantárgyanként, és két tétel között kb.20 percet pihentem. Amikor eljutottam a következő tárgyig, előtte mindig elismételtem a tanultakat.
2019. máj. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogy tudtal megtanulni ennyit? Hanykor ultel le es hanyra fejezted be kb? Hogyan tudnam szerinted en is megcsinalni ezt? Nem lehet egyszeru egy egesz teteltsort vegig tanulni egy nap alatt,20 perc szunettel. Javaslat?
2019. jún. 1. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Tavaly úgy osztottam be a tételeket, hogy vegyesen tanultam a tárgyakat és nehezebb és könnyebb tételeket is tanultam minden nap. A végén már én is nagyon untam és alig akart megragadni a fejemben, úgyhogy már pókhálóábrát készítettem 1-1 tételből, ahol csak címszavakat használtam. Meglepően hatásos volt, sokkal könnyebben megtanultam a dolgokat és hát valljuk be változatosabb volt, mint magolni.
2019. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!