Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudnam jol beosztani...

Hogyan tudnam jol beosztani az idomet?

Figyelt kérdés
Az a lenyeg hogy 17 tori tetelem van amit Majus 8-9. megkene tanulnom,mert kiserettsegizem belole. Oszinte leszek a tori nem az erossegem es felek tole. Hogyan tudnam eluzni ezt a felelmet es izgalmat,valamint sikeres eredmenyt elerni a kiserettsegin? Sokat tanulok ra de felek h nem fogok ennyi dolgot megjegyezni hiszen megis csak 17 2-3 oldalas tetel. Barmi technika,otlet vagy tapasztalat jol jonne. Hogyan osszam be az idomet,mit tegyek? Nagyon sokat jelentene ha segitenetek,elore is koszonom.

2017. ápr. 18. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én mindig az utolsó percben tanultam a legsikeresebben, elég gáz, de nekem szükségem volt a félelemre hogy nem fogom befejezni, hogy komolyan neki tudjak veselkedni :) szóval én mindig leírtam magamnak a tanulnivalót egy füzetbe vagy lapokra - ez is elvesz időt, de én így sokkal jobban rá tudtam koncentrálni a tananyagra. Használtam legalább három színű ceruzát a kiemelésre, s mindig megvolt milyen színnel húzom ki a definíciót, melyikkel a nehezen megtanulandó szavakat, stb. Ja és persze hangosan felmondtam magamnak
2017. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem úgy a legjobb felkészülni, ha kidolgozod a tételeket. Mivel eléggé kifutottál már az időből, azt tudom ajánlani, hogy miután kidolgoztad a tételeket, utána mindegyikhez írj magadnak kérdéseket. Még két heted van, ha minden nap egy vagy kettő tétellel foglalkozol, akkor menni fog. Az se baj, ha a végén már nem jut időd átnézni a kérdéseket, de írd meg őket, mert így jobban rögzül az információ.

Szerintem is mondd fel hangosan. Mikor kimondunk valamit, akkor sokkal hamarabb észre vesszük, ha valamire rosszul emlékszünk.

Próbáld meg nagyon össze szedetten tanulni a tételeket. Rendezett körülmények között sokkal jobban tudsz koncentrálni. Ne legyen körülötted rendetlenség!

Ha úgy érzed, nehezen tudod megtanulni ezeket az anyagokat, akkor egyszerre mindig csak egy dologra figyelj.

Nyugodt módon próbálj tanulni, azzal ha mindig rágörcsölsz, a szemed elött lebeg, hogy még mennyi van hátra, azzal csak nehezíted a dolgod.

Mindig legyen valami folyadék is elötted. Nagyon fontos, ogy a több napon keresztüli folyamatos magolás mellett megfelelő módon táplálkozz. Nagyon figyelj a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelre, különben hamar elfáradhatsz.

A következő két hétben nagyon összpontosítva, kitartással meg tudod csinálni.

Szerintem rendezetten, nagy odafigyeléssel lazán meg lehet tanulni ennyi idő alatt 17 tételt.


Külön füzetbe kezd el összeállt szöveg ként leírni a kidolgozott tételeket. Használj min. 2 kijelölő filcet, de inkább hármat.

Az egyikkel húzd ki mindig az évszámokat, egy másikkal a fontosabb adatokat (pl. nevek, cselekmány), a harmadikkal pedig a fontosabb részleteket.Így sokkal átláthatóbb lesz a szöveged, fel tudod olvasni rendesen és a kijelölt részekről egy másik füzetbe tudsz írni kérdéseket.

Ha minden nap kidolgozol 2 tételt, akkor az utolsó pár nap lesz időd átnézni a már rendezetten kiírt jegyzeteidet és kérdéseidet.

Remélem tudtam segíteni valamit. :)

Sok sikert kívánok az érettségidhez!

2017. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!