Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemekhez milyen érettsé...

Az egyetemekhez milyen érettségi kell? Ez mennyire változó a különböző egyetemek között?

Figyelt kérdés

Hát eddig,eléggé letojtam az egészet,nem néztem utána semmi ilyesminek.Tavaly is az érettségit úgy csináltam,hogy csak legyen meg. Úgy voltam vele,hogy úgy se fogok menni,csinálok egy OKJ-t aztán munka. Viszont ez az OKJ annyira rossz volt,1 normális tanár nem volt,plusz az anyag is csak le volt darálva,csak hogy minél hamarabb túl legyünk rajtuk..Hát ez nekem így nem ízlett és kiiratkoztam.

Az ilyen 4 hónapos képzések meg mit tudom én mik,szerintem meg parasztvakítások.

Nem kell sok ész ahhoz,hogy megtippeljem,ilyen 2-es 3-as érettségikkel nem vesznek fel sehova,csak az angol volt az ami 5-ös.

És akkor lehet rászánnék egy évet az érettségi készüléshez.

Infót tanultam eddig,de nem vagyok biztos benne,hogy olyan szakra is mennék. Nincs tehetségem a programozáshoz.

Olyan szakok is felkeltették az érdeklődésem mint az ilyen tervező grafika,media design cuccos,földrajz(ezt mindig is szerettem),pénzügy. A jó angolt meg nem tudom,hol lehetne kamatoztatni,ha van ilyen esetleg.


2019. máj. 30. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyetemtől, hanem szaktól függ, milyen érettségi kell.

Felvi.hu-n tudod ezt megnézni.

Mivel idén nem jelentkeztél, pótfelvételizned kell vagy elhalasztanod a dolgot jövőre. Pótfelvételi keretében csak fizetős szakokra tudsz jelentkezni, és nem biztos, hogy indul az ami neked tetszene.

Jövőre úgy készülj, hogy kelleni fog egy emelt érettségi és egy nyelvvizsga, enélkül nem vesznek fel.

Felvin van pontszámító kalkulátor is, be tudod lőni, kb milyen érettségit kell írnod hogy felvegyenek xy szakra.

2019. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy kétféle módon számolják a pontokat. Az egyikhez kellenének az évvégi osztályzataid, ezt nem írtad szóval most hagyjuk. A másik a duplázás, amikor 2 érettségi tárgy (amelyik 2 kell a szakra) eredményét összeadják és megduplázzák. Ha ezt vesszük alapul, akkor idén a minimumszint eléréséhez 2 db legalább 70%os középszintű érettségi kellene.
2019. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Év végiek se lettek jók :)

Bár 1 haver 3-as lett matekból,középszintűt tett és úgy vették fel matekos szakra. Tanár akar lenni.

Köszi a részletes válaszokat

2019. máj. 30. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj tolmácsnak, fordítónak vagy idegenvezetőnek.
2019. máj. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kajitani válasza:

Szia! Vannak a szakiskoláknak 2 éves képzéseik, szinte minden városban, szerintem azokat is érdemes megnézni. Ott van pénzügy, mérlegképes könyvelő, masszőr, TB ügyintéző, villanyszerelő, kozmetikus, körmös...És "normális" bizonyítványt ad. Ezek közül sok ingyenes is.

Ha pedig érdekel a földrajz, vagy az angol, érdemes emelt szintű érettségit tenni és jelentkezni földrajz, illetve angol alapszakra, vagy úgy, hogy később felveszed az egyiket a másik mellé minornak.

2019. jún. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!