Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész vagy a Vegyészmér...

Gyógyszerész vagy a Vegyészmérnök éri meg jobban?

Figyelt kérdés
A nehézségük, elhelyezkedési lehetőség és a fizetés érdekelne.

#Gyógyszerész-Vegyészmérnök-Elhelyezkedés
2019. jún. 1. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészmérnökként általában az iparban helyezkednek el, rengeteg lehetőség van: gyógyszeripar,kozmetika,autógumi,olaj,mosószer,élelmiszeripar,műanyag, stb.

Gyógyszerészként patika, kórház, gyógyszeripar, orvoslátogatás a jellemzőbb.

Úgy gondolom egy vegyészt manapság jobban keresnek gyógyszergyárba, mint gyógyszerészt.

De azért különböző a kettő. A gyógyszerész 5 év, sok kémia és bioszos tárgyat tanul, és nagyon elmélyed a gyógyszerek világában, míg a vegyészmérnök 3,5+2 év és kevesebb biológia van, de annál több kémia, szinte a kémia minden ágát megtanulja az illető.

Szerintem kecsegtető a vegyészmérnökinél, hogy sokrétűbb, csak 3,5 év és utána már lehet menni dolgozni (de ha akarsz maradhatsz mesteren, vagy munka melett csinálod tovább), a gyógyszerészet melett az szól, hogy nincs levelezőben, emiatt csak nappalin végezhető ami teljes embert igényel,ezért ha egy gimis nem tud dönteni, jobban megéri gytk-ra menni, és ha elvégzi utána bármikor meg tud csinálni ehy vegyész mestert.

Állásod mindkettővel lesz. Talán még annyi különbség, hogy maga a vegyészmérnöki reálosabb, sok a fizika,matek,mérnöki tárgyak, míg a gyógyszerészetin, mint írtam a biológiásabb szemlélet dominál.

2019. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyészmérnökként dolgozhatsz gyógyszergyárban (Msc-van gyógyszer-vegyész mérnöki is, azt hiszem), ugyanakkor, nem kizárólagosan. A gyógyszerész nyílván a gyógyszergyártásba vesz részt, de én úgy gondolom, hogy míg a mérnök is meg a gyógyszerész is benne lehet ebben a munkafolyamatban, a két munkakör nem mosható össze. A vegyészmérnök nem csinálhatja a gyógyszerész munkáját és fordítva.

Gyógyszerészként persze dolgozhatsz patikában is, ott hiány van, de gyógyszerfejlesztő is lehetsz, illetve kutatahatsz, akár állatpatikában is.

A mérnöki 3.5 éves, de javasolt mellé mesterképzés is, így a gyakorlati idővel együtt durván még hosszabb is, mint az 5 éves osztatlan gyógyszerész. Az biztos, hogy végzett gyógyszerészként, ha máshol nem, patikában fogsz állást kapni szinte azonnal.

Ami a nehézséget illeti, szerintem egyik sem könnyű szak, a vegyészmérnöki, mérnöki lévén matekosabb lehet, biztos, hogy van benne fizika is. A gyógyszerészeti azonban szerintem valamivel nehezebb, megközelíti az orvosi nehézségét. Tanulnak orvosis tárgyakat (bizonyosokat nem olyan szinten, de cserében jóval több a kémiájuk és több gyógyszertannal kapcsolatos tárgyuk van).

2019. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

"illetve kutatahatsz, akár állatpatikában is."

Úgy értem, kutathatsz is, meg állatpatikában is elhelyezkedhetsz, állatpatikában nem hiszem, hogy lehet kutatni xDD

2019. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy mi érdekel jobban. Vegyészmérnökin kell egy alapvető mérnöki szemlélet, kémia mellett nagyon hangsúlyos egy erős fizikai alap is. Gépészeti alapismereteket is fogsz tanulni, és az iparban tudsz elsősorban elhelyezkedni. Persze laborban is lehetsz. Biológiával nem nagyon foglalkozunk, 1-2 olyan tárgyam van. Nehéz, szivatós, de ha érted az anyagot és sokat foglalkozol vele, akkor teljesíthető.

Nekem azt mondták mindig, hogy msc-t érdemes vegyészhez végezni, különben valószínűleg csak technikusi állást kapsz.


A gyógyszerész valószínűleg nagyon sok biokémiát, anatómiát, orvosis tárgyakat is tanul, ami vegyészmérnökin nagyjából nincs is.

Mit szeretsz jobban? Matek és fizika vagy biológia?

Gyógyszerésszel biztosabb az elhelyezkedés, de cserében szerintem nehezebb is.(számomra)

2019. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyszeripar erdekel, jobb a gyógyszerész, mert azon a területen ők a megbecsültebbek. Ha viszont mas kemia, mérnöki dolog is érdekel, esetleg olaj-, műanyagipar is, akkor vegyészmérnök.
2019. nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!