Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok jó tanulásmódszertan...

Tudtok jó tanulásmódszertan tanfolyamot vagy ezzel foglalkozó szakembert ajánlani?

Figyelt kérdés

Harmadéves joghallgató vagyok. Sajnos azt tapasztalom, hogy romlik a teljesítményem. Ez egyrészt mentális okokból fakad (sok stressz, 3 hónapja emiatt mindennapos fejfájás, egyéb betegségek), de ezzel a problémaval foglalkozok, járok pszichoterápiára, a másik része pedig amit nem ismerek/értek.


Figyelek arra, hogy normálisan étkezzek, hogy elegendő folyadékot igyak, eleget aludjak, szellőztessek, legyen elég fény ahol tanulok. A telefonom kísértést jelent, van hogy meg tudom állni, de ha fáradtabb vagyok és egy fél napot a telefonnyomkodással cseszek el, következő naptól fogva kikapcsolom és csak este kapcsolom vissza. Reggel 8-9-től este 10-11-ig tanulok. Azt tudom, hogy segít nekem, ha én magam jegyzetelem ki az anyagot (kézzel írva). De sokszor nincs idő erre akkora az anyagmennyiség. (És ez után is gyakran vagy, hogy semmire nem emlékszem) A könyvet, kidolgozottat kihúzom, néha kis széljegyzetet teszek, vagy rajzolok hozzá. Alapvetően úgy tanulok, hogy a tételen belül kisebb részeket (ált. bekezdés) olvasok el addig, amíg 1) meg nem értem, 2) vissza nem tudom mondani, és úgy megyek tovább. Próbálom elképzelni amit olvasok, vhogy megjeleníteni a fejemben magam előtt. Olyat is szoktam, hogy amikor tanulok egy anyagrészt elképzelem mit kérdezhetnek azzal kapcsolatban a vizsgán és hogyan válaszolhatok rá az olvasott infó alapján.

Azt is tudom magamról, hogy amit nem értek azt nem tudom megtanulni. Így vagyok most a pénzügyi joggal, képtelen voltam befogadni. Most 5 napom volt rá (évközben zh-ra tanultam amúgy) de most nem csak a vizsgadrukk mondatja velem, hogy megbukok holnap. Mintha 5 napot a kukába kidobtam volna. (Pedig azért tanulás közben utána olvasgattam a jegyzetekből, előadás diákból sem világos dolgokra.)


Év közben is szoktam tanulni a fő tárgyakat, de ennek ellenére mintha új lenne az anyag. Alig marad meg valami a fejemben, hiába küzdök. Egyszerűen őrjítő ez az érzés.

Gondoltam emiatt ideje lenne szakember segítségét kérni. Kit vagy milyen tanfolyamot javasoltok?

(Villámolvasáson voltam korábban, de rohadtul nem működik :/ )



2019. jún. 4. 23:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szakemberrol nem tudok, de konyvrol igen.


Címe: A szellemi munka technikája

2019. jún. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A jó tanulási módszert szerintem saját magadnak kell kitalálni. Szinte minden ember más - más módszerrel tanul. Én pl. annak idején minden témáról néhány oldalas írott vázlatot készítettem, aminek két előnye is volt: írás, fogalmazás közben szerintem jobban lehet memorizálni, másrészt a rövid vázlat segítségével a vizsga előtti napon könnyen át lehetett ismételni az anyagot.
2019. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!