Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beszédhibásként szóbelin?

Beszédhibásként szóbelin?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok emelt informatika érettségin (ami eléggé előadás orientált vizsga) mennyire fogja zavarni a tanárokat az higy elég erős e szoktam dadogni. (félre értés ne essék tisztában vagyok azzal hogy lehetett volna igényelni olyan igazolást hogy nem vagyok szóban értékelhető, viszont azzal az a baj hogy nem mindig dadogok csak stressz helyzetekben). És az írásbeli értékelés is ki esett mert nagyon csúnyán írok! Ha a le ülést követően elnézést kérek tőlük előre is és felkeszitem a tanárokat úgymond akkor elnézőbbek lesznek?

2019. jún. 10. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a megfelelő tudásod, az sem fogja érdekelni őket ha rímben beszélsz.


Természetesen nyugodtan jelezheted nekik hogy ez a probléma áll fenn, legyenek türelmesebbek ha 1-1 válasz nehezebben jön ki.

Azért is jó, mert akkor látják hogy nem azért dadogsz mert izgulsz, hanem mert beszédhibás vagy.

Bár hozzateszem es tapasztalatból mondom, egy képzett, értelmes pedagógus képes különbséget tenni izgulós dadogás és beszedhibabol eredő dadogást megkülönböztetni.

De mint mondtam, szólj, udvariasan közöld velük, de röviden, tömören, hogy a vizsga menetidejét ne tartsd fönt.

2019. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

*eredő dadogás KÖZÖTT


Én meg írni nem tudok :)

2019. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a korrekt választ!!
2019. jún. 10. 17:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Észre fogják venni maguktól is, és kellően türelmesek lesznek, a tartalomra figyelnek, a dadogással meg nem törődnek. Elég furán venni ki magát, ha leülnél, és közölnéd, hogy Jó napot kívánok, azt szeretném mondani, hogy én dadogok.
2019. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát szakmai gyakorlat védésen is elnézést kértem a szakbizottsagtól előre, és ott igen korrekten fogadták hogy előre szóltam. Meg úgy általánosságban nem ennyit mondanék hogy "Csókolom tetszik tudni én dadogok" hanem kB így fejeznem ki magam "Jó napot kívánok, előre is elnézést kérek a beszédhibám okozta kellemetlenségekért"
2019. jún. 10. 18:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy erre szükség van, elnézést meg végképp nem kell kérni, ez neked okoz kellemetlenséget, nem a bizottságnak.
2019. jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy észrevesszük a nem tudás és a beszédhiba közötti különbséget. Csupa rutinos tanár fog ott ülni.
2019. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2019. jún. 10. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Egy felelet nagyon fontos része az előadásmód. Szerintem, ha nagyon zavaró, akkor pár pont - biztos lesz.
2019. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9, az előadásmód nem erre vonatkozik.
2019. jún. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!