Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Töri szóbelin, hogy használjam...

Töri szóbelin, hogy használjam jól a forrásokat?

Figyelt kérdés
Ugye 12 pont a forrás használata az 50ből. Hogyan használjam,hogy a lehető legtöbb pontot kapjam rá ?

2019. jún. 12. 20:22
 1/3 anonim válasza:
Erre én is kivancsi lennek mert elegge be vagyok fosva
2019. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindegyikről mondj egy-két mondatot. Ha például az áprilisi törvényekből van egy részlet, akkor valahogy így kezdeném: " Ahogy azt az áprilisi törvényekben is megfogalmazták, létrejött Magyarország és Erdély uniója." Szóval ne olvasd fel a forrást, csak emeld ki belőle a lényeget. Én legalábbis így próbáltam emelten. :)
2019. jún. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a jó, amit a 2. Irt

Hasonlóan kell, mint irasbelin


Pl vegyük az irasbelis trianoni esszét

Ott oda volt írva, hogy a bányászat hány %-a maradt Mo-on és azt pl szoban célszerű elmondani, hogy hány % 1 mondattal és a tobbirol is kb ennyit kell beszélni

Vagy ha mondjuk a nacizmust huzod, akkor tuti lesz egy horogkeresztes jelkeprol kép és akkor elmondod, hogy a horogkereszt volt a jelkepuk, mint azt a képen is láthatjuk

Vagy valami hasonló 😃

2019. jún. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!