Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések

A kérdés

Töri szóbelin, hogy használjam jól a forrásokat?

Ugye 12 pont a forrás használata az 50ből. Hogyan használjam,hogy a lehető legtöbb pontot kapjam rá ?

Keress kérdéseket hasonló témákban: èrettsègi, szóbeli, forrás, pont, egyetem, tanulás

jún. 12. 20:22  Privát üzenet  

A válaszok
Erre én is kivancsi lennek mert elegge be vagyok fosva

# 1/3Időpont jún. 12. 21:13 Privát üzenet
Mindegyikről mondj egy-két mondatot. Ha például az áprilisi törvényekből van egy részlet, akkor valahogy így kezdeném: " Ahogy azt az áprilisi törvényekben is megfogalmazták, létrejött Magyarország és Erdély uniója." Szóval ne olvasd fel a forrást, csak emeld ki belőle a lényeget. Én legalábbis így próbáltam emelten. :)

A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 13. 09:02 Privát üzenet

Az a jó, amit a 2. Irt

Hasonlóan kell, mint irasbelin

Pl vegyük az irasbelis trianoni esszét

Ott oda volt írva, hogy a bányászat hány %-a maradt Mo-on és azt pl szoban célszerű elmondani, hogy hány % 1 mondattal és a tobbirol is kb ennyit kell beszélni

Vagy ha mondjuk a nacizmust huzod, akkor tuti lesz egy horogkeresztes jelkeprol kép és akkor elmondod, hogy a horogkereszt volt a jelkepuk, mint azt a képen is láthatjuk

Vagy valami hasonló 😃

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jún. 13. 11:19 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vissza lehet fizetni az államilag támogatott féléveket, hogy drágább képzésre használjam fel az államilag finanszírozott éveket?
Töri szóbelin tényleg pontozzák azt is hogy tudjuk használni a forrásokat?
Hogyan használjam a színeket vizsgaidőszakban tanulás közben?
Töri érettséginél az esszé írásánál hogyan használjam fel a forrásokat? Idézzek vagy írjam le más szavakkal? Mert ugye a források használatára is adnak pontokat.
A magyar mezőgazdaság fejlődése az elmúlt évtizedektől napjainkig szakdolgozati témához, milyen forrásokat ajánlanátok?
Milyen forrásokat használjak ha a szakdogám a Brexitről / autóiparról szól?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!