Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A könyvtáros szakma mennyire...

A könyvtáros szakma mennyire hasznos?

Figyelt kérdés

Nem tudom elgondolni hogy mi olyan fontos és kemény ebben a szakmában hogy diplomához kötik? Olvastam már könyvtárról olyan visszajelzést hogy a kolleginák úgy viselkednek mintha hobbiból járnának be dolgozni közben meg nem tudták kezelni a nyomtatót se.

Egyik ismerosom mesélte hogy volt barátnoje könyvtárszakos volt és megcsinálta neki a kiseloadasat amit az internetrol itt-ott vadászott össze és ötöst kapott rá a csaj. Gondolom nagyon nehéz lehet a szak...


2019. jún. 14. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod nagyon hasznos, ha elsumákolod, semennyire. Kicsit provokatívnak érzem a kérdést :D azért egyik másik tárgy főleg a bibliográfia és a programozás, egyáltalán nem könnyű.Az hogy létezik könyvtár ahol a kollégák nem tudják kezelni a nyomtatót nehezen hihetö, gyakorlatban már nagyon informatika-orientált a munka, esetleg kis falusi könyvtárban tudom ezt elképzelni de ott sokszor nem is egyetemi végzettséggel dolgoznak.
2019. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

El ne hidd, hogy a semmire ötöst lehet kapni, és könnyű elvégezni. A katalogizálás, a menedzsment tárgyak nehezek. Jó, igaz, vannak könnyű tárgyak is, de ott is meg kell dolgozni az ötösért.

Bizony előfordulhat, hogy a könyvtári nyomtató meghibásodik, egy sima könyvtáros nem tudja helyrehozni, csak a rendszergazda. Más lehetőséget nem tudok elképzelni, amiért ne tudnák kezelni.

Abban sajnos van igazság, hogy egy csomóan csak a facebookozás, meg a semmittevés miatt járnak be. Mások viszont lelkiismeretesek. De ez minden más munkahelyen is így van.

2019. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!