Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szóltok, hogy a kormány...

Mit szóltok, hogy a kormány megszünteti a magántanulói státuszt?

Figyelt kérdés
Ezt most így nem értem, meddig mehet még el ez a kormány. Hogy vélekedtek erről?
2019. jún. 14. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos a magántanulóságot kétféle diák választotta az én sulimban. Az egyik csapatba a sportolók, tartósan betegek és külföldön élők vannak. A másikba olyanok akiknek összegyűlt a 250 óra körüli hiányzás a sok lógásból és közben rájöttek, hogy kellene érettségi. A második csoport miatt egyetértek a kormány döntésével. Az első csoportba tartozókat sajnálom. Talán úgy lehetne rajtuk segíteni az egyéni tanrenden kívül, hogy egy külön iskolát/iskolákat kellene nekik rendelni.
2019. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hallottam erről, de annyiban igazat adok, hogy nagyon elharapódzott ez mostanában, sokan mondva csinált okokkal kaptak magántanulói státuszt, ami igazságtalan volt.

Meg nem szüntettem volna teljesen, de sokkal szigorúbban vettem volna.

Azért aki nagyon rászorul, gondolom, találnak neki megoldást (pl. elhúzódó súlyos betegség esetén)

2019. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés annak fényében, hogy milyen sok gyerek jár manapság már magántanulói csoportokba. Hogy mást ne mondjak, a Prezi által néhány éve indított, és egyre népszerűbb Budapest School is magántanulói csoportokból álló „iskola”… talán ezeket akarják kicsinálni, nehogy kibújhassanak az emberek az állami ideológiát szajkózó rendszerből?
2019. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit mondasz, ugyanakkor, ha az egyetemekről beszélünk pont a nyelvvizsga törvénnyel fogják kicsinálni az egyetemeket, aminek legtöbbje ugyebár állami. Vannak ellentmondások rendesen a Fideszben is. Ki ne gondolta volna. 🤔
2019. jún. 23. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:

„a Prezi által néhány éve indított, és egyre népszerűbb Budapest School is magántanulói csoportokból álló „iskola”… talán ezeket akarják kicsinálni, nehogy kibújhassanak az emberek az állami ideológiát szajkózó rendszerből?”


Így van. Egészen pontosan ez a cél.

2019. júl. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

„Érdekes, amit mondasz, ugyanakkor, ha az egyetemekről beszélünk pont a nyelvvizsga törvénnyel fogják kicsinálni az egyetemeket, aminek legtöbbje ugyebár állami. Vannak ellentmondások rendesen a Fideszben is.”


Szerintem ez nem feltétlenül mond ellent a logikájuknak, miszerint minél kevesebb gondolkodó embert akarnak. Sok hírt lehetett olvasni az egyetemek privatizációjáról is, szóval nekem az a gyanúm, hogy a lehető legkevésbé kívánják támogatni államilag a felsőoktatást, így csak kevesek kiváltsága lesz.

Az állami pénzeket leginkább az egyházi iskolákba tolják (2,5-szer annyit kapnak már most, mint egy sima állami iskola)…

2019. júl. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!