Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségire nem tudok...

Alter_ kérdése:

Szóbeli érettségire nem tudok tanulni, meg fogok bukni?

Figyelt kérdés

(kirohanás következik, ne vegye senki magára)


Nevetséges ez a lexikális tudást igénylő majomkodás.

Sajnos nincs tervben, hogy egyetemen verjem még ez után több évig, mert tudom, hogy én nem vagyok képes tanulni.

Kérdezhetném minek is kell ezt a 100x +3 oldalnyi felesleges információt megtanulni. A válasz úgy is az lesz, hogy 40 éve mindenki ezt csinálja, akkor szopjál te is...


Mivel 4 éve nem "tanulom" ezt a sok világrengető érdekességet, ezért az irásbelijeim 3-asokra sikerültek csak.(kivéve angol, az 5-ösre, mert ott nincs szükség felesleges ismeretek tudására)

Nekem ez tökéletes lenne de a szóbeli értelmetlenné teszi az eddig elérteket. (Angolt még megoldom szóban de a többire semmi esélyt sem látok)


Azt szerném kérdezni, hogy a tanárok képesek lesznek-e kicsavarni 12%-ot belőlem valahogy?



2019. jún. 15. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Szokásos rinyaposzt. Képzeld, igen sok ember túlélte már, köztük iszonyú buták is.

Majd a munkahelyen is hisztizni fogsz, ha épp nincs kedved dolgozni? Persze lehet, csak hamar kívül találod magad az ajtón.

Egyébként ajánlom a zanza.tv videóit. Egyszerűek, érthetőek, ha azokat kijegyzeteled rendesen és néhányszor átolvasod, már bőven átmész, a hallással és leírással nagyon sok minden raktározódik el a fejedben. Na már persze ha normálisan állsz hozzá, úgy, hogy te ezt meg tudod csinálni, utána kész, le lehet tudni, nem pedig duzzogsz közben folyamatosan, hogy milyen igazságtalan a világ.

2019. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Osztom az első véleményét.


Azt azért még hozzátenném, hogy ezek nem mind fölösleges tudások. Nem csak az lehet hasznos, amit a mindennapjaidban használsz. Lehet neked például a kémia tök fölösleges, de aki orvos akar lenni, annak nagyon nem. Az más kérdés, hogy rengeteg minden van amit nem tanítanak meg (pl.adózás stb.)


Azt nem értem, hogy aki nem akar tovább tanulni és fölöslegesnek tart mindent amit oktatnak, akkor az miért nem ment szakképzőbe? Vagy minek érettségizik? Egyébként meg, az érettségi nem szopás” még a legnagyobb hülyék is össze kellene tudjon kaparni egy 3ast.

2019. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Nincs veszve semmi!

A vizsgán senkit nem érdekel, mennyit tanultál, ott azt osztályozzák, mennyit tudsz.

Tehát, ha nincs kedved tanulni, ne tanulj...

.

Az pedig, hogy a most haszontalannak tartott (általad!) ismeretek mikor válnának hasznodra, nyitott kérdés.

.

Ha nem akarsz, ne tanulj! - tanulatlan butának lenni alkotmányos állampolgári jog.

2019. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Trevor. ***** válasza:
78%

Elhiszem, hogy leszarod az egészet, nekem sincs sok motivációm (igaz, más okból, nekem duplázás miatt a magyar és a töri nem számít, hogy hogyan sikerül, csak legyen meg a 12% szóbelin).


De! Azzal nem vesztesz semmit, ha elolvasol kidolgozott tételeket, valami csak ragad rád. Illetve ha szóbelin kielemzed a forrásokat, az is értékes pont. A legfontosabb, hogy ne üvöltsön rólad felelés közben, hogy nem érdekel, mert azzal csak az esélyeidet rontod. Legyél határozott, beszélj meggyőzően és színlelj érdeklődést.


A hozzáállásodhoz: Én is most érettségizek, a nyelvtant nagyon száraznak találom, irodalomból sem fog meg sok dolog. A töri meg sosem érdekelt, egészen 12-ig. Amint elkezdtük tanulni a 2. világháború utáni eseményeket, akkor láttam át, hogy ezek közvetlen módon kapcsolódnak a jelenhez. Ezután pedig egyre több összefüggést fedeztem fel a korábbi anyagrészek napjainkra való kihatását illetően és 8 év általános, valamint 4 év gimi után megszerettem a törit (11. év végén 2-es voltam, most év végén 4-es). De nyugodtan tartsd baromságnak a lexikális tudást, egyetemre menni sem kötelező. Pont ezért álca a demokrácia, mert a sok tudatlan, múltat nem ismerő embert könnyen lehet befolyásolni, így aztán nincs szükség diktatórikus módszerekre a célok eléréséhez. A politikusok nem restek ezt kihasználni és amúgy is, egyszerű, képzetlen munkaerőre is szüksége van a cégeknek. Ha valakinek nincs diplomája, akkor kevesebb fizetés is elég alapon.

2019. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
19%
Lusta vagy, mint a bánat, és nevetséges kifogásokat keresel. Leülni a seggedre és olvasni a könyveket. Ennyit kell csinálni. Ha erre nem vagy képes, akkor mit tudsz?
2019. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezhetem, mi érdekel téged az egész életben? Csak kíváncsiság. Bármi amiről többet szeretnél tudni
2019. jún. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6-os:


Úgy a Logisztika, szállitmányozás kissé érdekel.

Van még 1-2 dolog az informatikában, amiről tanulnék de eléggé el vagyok veszve.

Jelenleg nincsenek nagy céljaim, csak legyek túl a középiskolán.

2019. jún. 15. 20:53
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

"Jelenleg nincsenek nagy céljaim, csak legyek túl a középiskolán."

Igazad van!

Van kereslet pályakezdő közmunkásokra!

2019. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igy jártam. Nem lehet mindenki iskola elit.

Ha 5-össel vittem volna végig, akkor sem értenék semmihez azon kivül, hogy tudok mesélni valamiről, ami régen történt.

2019. jún. 15. 21:51
 10/18 anonim válasza:
100%

Én nagyjából egyet tudok veled érteni, én is most fogok szóbelizni. Világ életemben utáltam tanulni és felesleges lexikális tudásnak éreztem mindent, de szerintem ezzel nem vagyunk egyedul, a most érettségizők 99%-a egyet értene veled ha megkérdeznéd őket erről.Abban is biztos vagyok, hogy az előttem válaszolók már rég túl vannak ezen és teljesen máshogy látják már ezt a dolgot, de annak idején ők is biztos hasonlóan álltak hozzá.A helyzet viszont az,hogy volt rá majdnem masfél hónap, hogy mindent megtanulj.Egy jó időbeosztással (ami nálam napi 40percet jelentett) meg lehet tanulni mindent szinte úgy, hogy észre sem veszed.Egy diák sem azért tanul szerintem mert annyira vágyik arra, hogy lexikális tudás tengerét verjék a fejébe.De ha már itt tartunk: A tanárok ilyenkor nagyon rendesek, minden erejükkel azon lesznek, hogy minél több pontot érj el, a listájuk utolsó helyén áll téged megbuktatni.Tavaly megcsináltam az előrehozottat angolból, végighallgattam több töri és magyar feleletet is, volt aki alig bírt megszólalni, mégis kiszedtek belőle valamit. Már kb arra is pontot kapsz, hogy köszönsz.

Ha teheted még olvass el mindent párszor, szerintem nagy nagy erőfeszítés.

Sok szerencsét!

2019. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!