Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségire nem tudok...

Alter_ kérdése:

Szóbeli érettségire nem tudok tanulni, meg fogok bukni?

Figyelt kérdés

(kirohanás következik, ne vegye senki magára)


Nevetséges ez a lexikális tudást igénylő majomkodás.

Sajnos nincs tervben, hogy egyetemen verjem még ez után több évig, mert tudom, hogy én nem vagyok képes tanulni.

Kérdezhetném minek is kell ezt a 100x +3 oldalnyi felesleges információt megtanulni. A válasz úgy is az lesz, hogy 40 éve mindenki ezt csinálja, akkor szopjál te is...


Mivel 4 éve nem "tanulom" ezt a sok világrengető érdekességet, ezért az irásbelijeim 3-asokra sikerültek csak.(kivéve angol, az 5-ösre, mert ott nincs szükség felesleges ismeretek tudására)

Nekem ez tökéletes lenne de a szóbeli értelmetlenné teszi az eddig elérteket. (Angolt még megoldom szóban de a többire semmi esélyt sem látok)


Azt szerném kérdezni, hogy a tanárok képesek lesznek-e kicsavarni 12%-ot belőlem valahogy?



2019. jún. 15. 18:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 10-es, nagyon tévedsz, én is most érettségizem, nem csak osztom az észt.

Minek mentetek amúgy gimibe/szakközépbe? Tudtátok, hogy érettségizni kell, nem? Lehetett volna a szakmunkást is választani (igen, tudom, hogy jelenleg nem így hívják őket, de én nem hivatalos közegben a régi neveket használom).

Ha nem tetszik, ne menjetek be vizsgázni, azt kész. Végezzetek el egy szakmát, bár megsúgom, hogy azt sem puszira adják, vannak ám követelmények.

2019. jún. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
82%
nem tudom mi a problémád, leirtam, hogy megtanultam mindent annak ellenére, hogy nem szeretek tanulni,a vizsgával nekem abszolút semmi gondom nincsen.De azért merem feltetelezni, hogy neked sem a kedvenc időtöltésed...
2019. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%

Látszik vannak részek amivel egyet értek de van amivel nem,

Például emlékszem még amikor elkezdtem a szakközepet akkor úgy volt hogy 4 év végén szépen leérettségizel, még a szakmai tantárgyat se volt kötelező választani! Most mivan? Bent vagy 4 évig, kell a szakmai tantárgyból is érettségizni de ennek ellenére csak egy papírt kapsz hogy van egy alap szakmád.. namost nem azért de ennyi erővel elmegyek gimibe és utána egy okj-s képzésre csak mondjuk egy gimibe nincs fölös 15 orám a szakma miatt...

Viszatérve a szóbelire tehát van 150 tétel amibek 80%-a olyan szinten fölösleges.. sok okos itt irja hogy ezeket fontos infok meg mittudom en, komolyan mondom sirva olvasom a sok hulyeseget amit egyes emberek irnak... kezdjuk ott miaz hogyha suliba jelentkezel vallald hogy erettsegizned kell, na most ez oke lenne ha lenne ertelme az erettseginek.. es igen lehet teged nem erdekel egy tori vagy egy kemia , de akiket nem erdekel es nem ugy akarnak tovabb menni/dolgozni hogy ez lesz a jovojuk? Tanulja meg ezeket aki szeretne es haznat veszi, e azert jelentkeztem egy szakmara hogy a SZAKMÁT tanuljam meg és nem a torit hogy ezekbol basztassanak 4 evig es utana semmire nem megyek veluk lol :) Termeszetesen vannak alapok amire megtanit a suli.

De ez ami most megy az oktatasi rendszerben ez SZART SE ér.. és olyanok ne irjanak már akik 40+ ok mert azt se tudják mi folyik a rendszerben és itt okoskodnak (akinek nem inge ne vegye magara)

2019. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
Gimiben 38-40 oram volt hetente, ketlem hogy szakkozepbe 55 lenne :D
2019. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Igen valóban nem 55 hanem 35+2-4 ha jártál emelt re :) lehet egy kicsit túloztam de a mondanivalómnak közel se az 55 óra volt a lényege :D

De azért azt remélem tudod hogy neked 38 orából hetente volt mondjuk heti 5 matek? Vagy 6 ? Egyes középiskolákba meg 2-3 , de ez nem csak matekból hanem minden tantárgyból, tehát mondhatni több órád volt felkészülni.. még ha az arányok nem is egyeznek olyan jól mint ahogy leírtam , azért a lényeget csak érted:)

2019. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Gimiben is 3 matek van (ha nem vagy faktos), csak mondom. Kell az óraszám ugyebár a mindennapos testneveléshez 🤔
2019. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nekünk 4 matekunk volt minden héten xd
2019. jún. 17. 22:44
 18/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére meglett. Segitőkészek voltak a tanárok de számomra nehéz megmozdulás volt ez az egész.

Attól, hogy sikerült még mindig amellett állok, hogy valami féle változtatásra lenne szükség.

2019. jún. 21. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!