Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MOME, Metropolitan hallgatók,...

MOME, Metropolitan hallgatók, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Főként animáció szakosokhoz szólna a kérdésem. Milyen az iskola? Milyen fakultációt érdemes felvenni? Milyen az oktatás? Milyen az iskolai közeg? Szeretitek? Érdemes oda menni? Mennyire nehéz bekerülni? Mi van a felvételin?

2018. márc. 21. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

MOME-ről nekem nagyon rossz véleményem van, de ha félre akarom tenni a szélsőségeimet, azt tudom mondani, hogy annak ajánlom, aki már ért az animációhoz, mert ott ez elvárás (nem tudom, hogy akkor miért hívják iskolának, ha nem ott tanítják meg a szakmát)


A METU-t viszont nagyon szeretem, annak ellenére, hogy ennek az iskolának is megvannak a hibái (de nyilván nincs tökéletes iskola, ezt el kell fogadni). Nagyon szeretem azt a fiatalos légkört, ami ott van, a legtöbb tanárral tegező viszony van, és nagyon gyakorlatiasak a tantárgyak. (Kevés elméletet tanulunk, az viszont szerintem dög unalmas. Valószínűleg akkor is unalmasnak tartanám, ha más iskolában tanulnám, alapjáraton is untatnak az elméleti dolgok. Viszont legalább a legtöbb tanárnál fair a vizsga, csak egyetlen egyszer éreztem azt, hogy elméleten vizsgáztató tanár szivatni akart (nem is jutottam át rajta 2-snél jobb jeggyel, és rengetegen buktak.))


A MOME-hoz képest, ahol többszörös a túljelentkezés, a METU nem vészes, eddig másfél-kétszeres túljelentkezést tapasztaltam (30 embert vesznek fel, és kb. olyan 40-50 jutott tovább a második fordulóba).

2018. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Esetleg rád írhatok és tudnál nekem többet mesélni és valami tanácsot adni? Most állok a fakultáció-választás előtt és eléggé tanácstalan vagyok.
2018. ápr. 1. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen meg tudom érteni, írhatsz privátban, hogy mi érdekelne, igyekszem válaszolni, amire tudok. :) (MOME-s kérdésekben kevésbé vagyok hasznos, de METU-ról tudok beszélni)
2018. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!