Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt még rajtam kívűl olyan,...

Volt még rajtam kívűl olyan, aki naponta 7 órát ingázott egyetemre és 2,5-4 órát tudott csak alduni naponta?

Figyelt kérdés
Én így jártam az első félév szorgalmi időszakában egyetemre... Kíváncsi lennék, hogy hányan jártak még így a kevés kolis férőhely és a rossz anyagi helyzet miatt.

2019. jún. 16. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Úgy jártam egyetemre, hogy éjszaka mellette dolgoztam! Tehát volt olyan, hogy hetente összesen aludtam 8-10 órát! Mivel nem volt a családomnak pénze taníttatni, így dolgoznom kellett mellette. Reggel-délelőtt-délután ültem az előadásokon, este 10-re meg mentem sorra dolgozni folyamatos éjszakában, mindig cserélgetve a műszakot másokkal. Annyit aludtam, amennyit a munkásjáraton tudtam reggel, illetve este... Ha nagy szerencsém volt elmaradt előadás és akkor tudtam helyette aludni. Több hónapig csináltam ezt, mire tudtam olyan munkát szerezni, amit előadások között is tudtam végezni.
2019. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Igen, volt egy haverom, aki a ténylegesen rossz anyagi helyzete miatt nem kapot kollégiumi férőhelyet BME-sként. Egy évig úgy járt egyetemre, hogy 220+ km-ről ingázott távolsági busszal... Diákként a bérlet nagyon olcsó, ez volt az egy szerencséje, meg hogy meg tudta oldani, hogy csak heti 2-3 napot kelljen bejárnia.


(Imádom egyébként, hogy mindenhol a kolis helyen elég nagy hányadát csókosok kapják. Ismerek olyat, aki úgy kapott koliban szobát, hogy VOLT SAJÁT LAKÁSA ott ahol tanult... persze kiadta albérletbe...)

2019. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Én ilyen kolis rémhíreket eddig csak a fővárosból hallottam, ott viszont rengeteget, hogy ilyen messze élő, nagycsaládos ismerőseim még hátrányos helyzetük ellenére sem kaptak kolit, így maradt a drága albérlet. Vidéken eddig nem tapasztaltam ilyet, mivel ott általában egy egyetem van egy városra, meg szétszórva vagy 10 különböző koli...
2019. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én "csak" 4 órát utaztam egy nap összesen az egyetemig, plusz haza. 80 km volt a táv, reggel felkeltem 5:20-kor, a 6:03-as busszal bementem a városba, 6:20-kor átszállás a pesti buszra, majd 7:20-kor érkezés a metró végállomásához, aztán még 25 perc metrózgatás, pár perc séta, és 7:50-re beértem.
2019. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ügyeltem arra, hogy tudjak eleget aludni, hétköznap álagosan 6-7 óra volt a napi alvásom, hétvégén általában 1 óránál több.
2019. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint hétvégén 1 órával többet, mint egy munkanapon, nem pedig 1 órát XD
2019. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2. Ezért kellene full hivatalossá tenni ezt az egészet.
2022. szept. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!