Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kötelező a laptop/not...

Mennyire kötelező a laptop/notebook egyetemre?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy idén leszek elsős az Eltén, de egy csomó dolog homályos vele kapcsolatban. Pl.:

Kell-e laptop, vagy hogy ha van akkor lehet e órán használni vagy pedig a papír alapot tolják?

Mennyire lehetetlen túlélni nélküle?



2019. jún. 10. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Órákra nem kell, otthonra igen. Szóval vagy egy asztali gép, vagy egy laptop, de valami kell.
2019. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, jó ha van laptopod, de csak azért mert a beadandókat géppel kell írni. Óràkon teljesen túl lehet élni nélküle, én egy kezemen meg tudom szàmolni, hàny embert làttam laptoppal. Àltalàban mindenki füzetbe vagy lapokra ír. De lehet hasznàlni persze. (Bàr lehet ez tanàrfüggő is). Csak ne zavard hangos pötyögéssel az óràt.
2019. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Omg, ez komoly? (válaszolóknak) Ha minden igaz, szeptembertől egyetemre megyek, de nincs számítógépem, ennyire alap már, hogy minden azon megy és kötelező birtokolni? Vagy csak megkönnyíti, ha van? Nincs pénzem ilyen dolgokra...
2019. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3: Végülis, elvileg megoldható anélkül. De mikor 100-150 oldalas irományokat kell készíteni telis teli ábrákkal, táblázatokkal, akkor majd szerintem az élettől is el fog menni a kedved míg azokat megcsinálod papíron. Illetve a vizsgákra jelentkezés is online történik, bár az megoldható telefonról is. (Plusz ha valamilyen mérnök szakra jelentkezel, ott azért lesz egy pár olyan program, amiket nem árt ha ismer az ember, mert nagyon meg tudják könnyíteni a különböző tervezési folyamatokat.)
2019. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak (màsodik vagyok), nàlunk minden beadandót kötelező azzal írni. Meg van hatàrozva a formàtum és a sortàv is.
2019. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
(Bocsi nem utolsónak hanem a hàrmasnak)
2019. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elte egy hatalmas egyetem rengeteg szakkal, konkrétan melyik szakra jársz?


Természetesen túl lehet élni kockás füzettel és ceruzával is, sőt internet se kell, mert van könyvtár.


De azért már a XXI. században vagyunk, és egy tablet jelentősen megkönnyíti az ember életét. Mindig nálad lehet az összes könyved PDF-ben, akárhol neki tudsz ülni tanulni, a tableten tudsz a ceruzájával jegyzetelni, rajzolni; van nálad adatbázis, internet; meg tudod írni a beadandóidat (igen, van az ipaden is Word, és ingyenes egyetemistáknak).


Szóval – szaktól függően, ha például nem kell MATLAB, SPSS, programfejlesztő környezet, MAPPLE, mérnöki programok – egy ipadet javaslok az apple ceruzájával. Ha meg matematika, programozó informatikus szakon vagy, akkor jobb a laptop.

2019. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

TÓK-on tanító szakra jelentkeztem :D

Tehát akkor lehet jobban járok egy tablettel :O

2019. jún. 10. 12:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami (laptop, asztali gép, tablet) mindenképpen kell. Én másik szakon tanulok, de szerintem tanító szakon is kell azért majd beadandókat írni, prezentációkat készíteni vagy akármi és ezt nem egyszerű megoldani, ha az embernek nincsen egy saját gépe. Biztosan lesz könyvtár, ahol lehet használni a gépeket, de azért az macerás, hogy mindig legyen hely, mindig vigyél magaddal mindent, pont akkor érj rá stb., szóval egyszerűbb, ha ezt otthon is meg tudod oldani. Sőt, nálunk pl. tök korán zár a könyvtár és vannak napok, amikor nekem olyankor még javában órám van, így oda sem érnék. Órákon szerintem szükséges, ez inkább egyéni preferencia kérdése. Nálunk nagyon sokan hoznak gépet és azon jegyzetelnek, de ugyanúgy sokan a papír+toll kombót választják. Én személy szerint kézzel szoktam írni, mert nekem az úgy gyorsabban megy, de a gépelésnek is megvannak a maga előnyei.
2019. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem a legjobb az iPad, nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=UGPcftYbhRI&t=221s


Nem kell egyébként a pro verzió, simán jó a legolcsóbb alap iPad + az Apple Pencil. Meg ha billentyűvel szeretnél jegyzetelni akkor egy magic keyboard (sajnos ez elég drága... a végén ott tartasz majd kb mint egy alap laptoppal).


Amik az ipad előnyei:

- kicsi, könnyű

- egész nap be van kapcsolva mint egy telefon

- egész nap bírja az aksija

- csendes, nem melegszik, nem fúj a ventillátora (vs laptop)

- könnyű bármikor, bárhol elővenni (azért vonaton, buszon nem biztos, hogy csak úgy előkapsz egy laptopot)

- gyors (azért egy rendesen használható laptop 240-300 ezer forint... amiket 120-ért árulnak azok max. a reklámban gyorsak, amúgy kínszenvedés használni őket + melegszenek, fúj a ventillátoruk stb.)

- lehet rá tollal írni

- olcsóbbak az appok rá mint egy laptopra a programok

- "könyvszerű", függőlegesen is tarthatod mintha könyvet tartanál, könnyű rajta ujjal vagy tollal kiemelni, ráírni (ezt azért laptopon így nem csinálod meg)

- ha olyan nyomtatód van (AirPrint kompatíbilis) akkor nagyon egyszerű vele nyomtatni is, nem kell driverekkel stb. vesződni


Nem feltétlenül kell ám tollal jegyzetelni, lehet a virtuális billentyűjével is, vagy fizikai billentyűzettel. De ha rajzolni kell, jó a toll is.

2019. jún. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!