Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi tájékoztató...

Az érettségi tájékoztató értekezleten kötelező a részvétel?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz az előrehozott középszintű szóbelim 8-kor, erről már megkaptuk a beosztást, a tájékoztató értekezlet viszont szerdán 7:45-kor lesz. Nem igazán tudom, mi újat/értelmeset tudnának mondani negyed óra alatt (8-tól már mennek a vizsgák), ráadásul lebetegedtem, örülök ha csütörtökig összeszedem magam, nem szeretnék feleslegesen negyed óra kedvéért 5:15-kor kelni és másfél órát vonatozgatni oda, majd másfél órát vissza betegen. Van bármiféle következménye annak, ha nem megyek be?

2019. jún. 17. 13:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Kötelező
2019. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Tudod, hogy te melyik nap vagy, az a lényeg.
2019. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
HÍvd fel a tanárodat és kérdezd meg! Ő biztosan pontosabb információt tud adni, mint mi itt! És vele leegyeztethetsz dolgokat!
2019. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem lesz semmilyen következménye, az első mondjuk meg is indokolhatná, hogy szerinte úgy mégis mi történne, ha nem megy el. Ez csak egy színpadias formaság, aminek annyi az információtartalma, hogy az emelteseknek megmondják a szóbelit, és hivatalosan ekkor közlik a feleletbeosztást. Pusztán csak ezért próbáld meg elérni az osztályfőnöködet vagy a jegyzőt (nem lesz könnyű, hiszen épp érettségiztetnek), nehogy az történjen, hogy megváltozott a beosztásod (nem jellemző), és te nem tudsz róla.
2019. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Főleg így, hogy nem is a te osztályod érettségizik, csak előrehozottan vagy, senki sem fog keresni, az tuti.

Amikor én érettségiztem egyébként, még úgy volt, hogy senki nem tudta előre a beosztást (se 11.-ben az előrehozott angolosok, sem 12.-ben). Én nem láttam értelmét ennek, hisz csak kiszúrás a diákokkal (rástresszelnek, hogy "jaj, vajon első nap leszek vagy még nem?"). Persze pont annyi értelme van, hogy így legalább mindenki elmegy a "tájékoztatóra", amit ennyi erővel minden nap meglehetne tartani (mert azt a tákékoztatót előtte is elmondták már kismilliószor, még ha +2x elmondják, nem reked be tőle jobban az igazgató :D

2019. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Igen, kötelező. Az más kérdés, hogy senki nem fog főbe lőni vagy felakasztani, ha nem mész el, de attól még kötelező. A világon nem minden úgy működik, hogy fontosnak tartjátok-e vagy érdekel-e. Tehát ellógni el lehet, de attól még nem fakultatív. Ha érted a különbséget.
2019. jún. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, mert még megváltozhat a szóbeli sorrend. Lehet hogy valaki megbukott irasbelin, így az ő feleletevel kevesebb, vagy matekból is szobelizik. Vagy csak simán hülye az elnök, és változtatni kell miatta a sorrenden. Anya rendszeresen szervez erettsegit, volt már ilyen.
2019. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kioktató stílusú 80%-os kollégám! A "kötelező" jelzővel azokat a dolgokat lehet illetni, amelyek be nem tartása szankcióval, büntetéssel jár. A boltban fizetni kötelező, mert különben elvisz a rendőr. A pirosnál megállni kötelező, mert különben, ha meglát, megbírságol a rendőr. Az érettségin 5 tárgyból vizsgázni kötelező, mert különben nem kapsz bizonyítványt. De egy tájékoztatáson megjelenni nem kötelező, mert maximum nem szerez tudomást az azt kihagyó személy valamilyen információról, de ez nem büntetés. Egyébként ha már ilyen lelkes vagy, keresd már ki nekem a te is tudod, melyik rendeletből a tájékoztató értekezleten megjelenni kötelező című részt. Súgok valamit: nem fog sikerülni. De hogy megkíméljelek a kattingatástól, ide is másolom az erre vonatkozó bekezdést: "A szóbeli vizsga megkezdése előtt a vizsgabizottság elnöke tájékoztató értekezletet tart, amelyen ismerteti a vizsgázókkal a vizsgabizottság őket érintő döntéseit, az írásbeli vizsgán elért eredményeket, a szóbeli vizsgával kapcsolatos tudnivalókat, az érettségi vizsgát követő eredményhirdetés helyét és idejét, átadja a vizsgabizottság által hozott határozatokat, és ismerteti a vizsgabizottság döntése elleni jogorvoslat lehetőségét."
2019. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"A "kötelező" jelzővel azokat a dolgokat lehet illetni, amelyek be nem tartása szankcióval, büntetéssel jár."

Ez önmagában tévedés.


A beosztását ott fogja megtudni. Olyan nincs, hogy korábban megkapta, az csak tervezet, mert a beosztás akkor születik meg, amikor a nyitóértekezleten a bizottság elfogadja. Akár felmerülhet olyan körülmény is, ami miatt pont ő lesz az első a megnyitás után.

2019. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó pillanatban bekövetkező módosulás ritka, mint a fehér holló. De ha mégis megtörténik, és az illető lemarad az aznapi vizsgájáról, vizsgabizottság működése alatt le fogják vizsgáztatni, nincs az a szőrösszívű igazgató, aki ezt ne engedné meg. Rosszullétre hivatkozik és kész, pláne ha még igaz is.
2019. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!