Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi tájékoztató...

Az érettségi tájékoztató értekezleten kötelező a részvétel?

Figyelt kérdés
Csütörtökön lesz az előrehozott középszintű szóbelim 8-kor, erről már megkaptuk a beosztást, a tájékoztató értekezlet viszont szerdán 7:45-kor lesz. Nem igazán tudom, mi újat/értelmeset tudnának mondani negyed óra alatt (8-tól már mennek a vizsgák), ráadásul lebetegedtem, örülök ha csütörtökig összeszedem magam, nem szeretnék feleslegesen negyed óra kedvéért 5:15-kor kelni és másfél órát vonatozgatni oda, majd másfél órát vissza betegen. Van bármiféle következménye annak, ha nem megyek be?

2019. jún. 17. 13:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát ha valami alól rosszullétre hivatkozva ki lehet bújni, az nem kötelező.
2019. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, mert nincs a jogszabályban. Hogy valaki egy tájékoztatást meghallgasson, az a saját érdeke, nem közérdek. Törvénybe foglalni csak társadalmi érdeket lehet. Ami kötelező, azt törvénybe foglalják természetesen. Hogy valaki egy tájékoztatást meghallgasson, az a saját érdeke, nem széles társadalomra vonatkozó közérdek. Milyen alapon hajtod be rajta, hogy bemenjen, ha ő nem látja szükségesnek? Csak azt lehet megkövetelni, ami jogszabály, semmi mást. És ez nemcsak az érettségire vonatkozik, hanem az egész életre.
2019. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Törvényről itt nem is beszélünk, a vizsgaszabályzat rendeletben van.

A rendeletbe az sincs beleírva, hogy a tanároknak kötelező elmenniük a nyitó- és záróértekezletre. Akkor nekik sem kötelező?

2019. jún. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha úgy vesszük, akkor nem, nincs szankciója, csak a főnöke csúnyán fog ránézni. Párhuzamos bizottságokban se mennek el két helyre, mégis lebonyolódik az érettségi.
2019. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül felkerestem az osztályfőnökömet, felvázoltam neki a szituációt, egyből azt mondta, hogy szerinte maradjak otthon, de a biztonság kedvéért rákérdez a bizottságnál. Pár órával később értesített, hogy neki is azt mondták, maga a vizsga a fontos, nem kell mennem a tájékoztatóra.
2019. jún. 23. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!