Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az mennyire gáz, ha középszint...

Az mennyire gáz, ha középszintű szóbeli érettségin a tételeket max 1-2 percben tudom elmondani?

Figyelt kérdés

Nagyon nem megy a tanulás, ha olyan dolgokról van szó, amik nem is érdekelnek. Mindezek mellett utálom az időt húzni. Nem megy. A lényegből is csak a leglényegesebbeket mondom el. Beszélni se szeretek. Félek a hibázástól, így csak akkor mondok valamit ki, ha biztos vagyok benne.

Szóval ilyen 1-2 perces feleletre megadnák már a minimum pontokat?

Ha belekérdeznek, valamire konkrétan rákérdeznek, lehet tudok rá röviden válaszolni is.

Nagyon szorongós, félénk típus vagyok. Az is zavar, hogy többen is bent lesznek közben. Tudom, nagy a baj, de ugye nem lehetetlen a helyzet?



2019. jún. 17. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Ne úgy képzeld el, hogy ott egy cím, és te kifejted, ahogy jól esik.


A kérdésekre kell válaszolnod, persze összefüggő szövegben. Egy szóbeli feladat inkább, mint a megszokott tegnapi óra anyagának visszaböfögése Judit néninek...

2019. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
1-2 percben nem lehet elmondani még a lényeget sem, tekintve, hogy egy tárgy szóbeli része kb.10-15 perc. Ha csak ennyit tudsz beszélni, az nagyon kevés, de kérdezni mindenképpen fognak. Ha az egész feleleted csak abból áll, hogy ők kérdeznek, te válaszolsz, az gyakorlatilag nem felelet.
2019. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

1-es te mikor érettségiztél?

Magadtól kell elkezdeni, aztán ha befejezted, utána tesz fel kérdéseket a tanár (közbe meg csak akkor szól, ha valamit nagyon rosszul mondtál). Az már régen rossz, ha rögtön kérdeznie kell a tanárnak.

Amúgy nem az idő számít, hanem a tartalom. Egy teljes tétel felmondása 10-10 perc pl. irodalomból meg nyelvtanból.

Ami meg eszedbe jut, azt mondd el, még ha nem is vagy biztos benne, mert lehet, hogy jó és kapsz rá pontot. Ha meg nem jó, akkor nem kapsz érte pontlevonást, csak pontot nem kapsz rá, szóval vesztenivalód nincs :)

2019. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
A kérdés vagy kérdések a lapon vannak. Vagy van hogy vázlatpontok, amire ki kell térni.
2019. jún. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom mi a baj az egyes válaszával, nálunk is rajta volt egy kérdés vagy feladat a lapon. Nem csak annyi, hogy József Attila: Dunánál, vagy hogy optika. Ennél lényegesen konkrétabb volt.
2019. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem találom benne, hogy "a tanár szóban kérdezget" vagy vmi hasonlót.
2019. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!