Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri a tételeket már most...

Megéri a tételeket már most kidolgozni?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni. Már most szeretném kidolgozni a tételeket, és azokat tanulgatni, hogy nyáron elfoglalhassam magam vele, csak annyi érdekelne, hogy jó taktika-e, vagy fölösleges mert a tételek mindig változnak, esetleg addigra nem lesz friss a tudás? :/

2019. jún. 18. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy részük változik. Egyébként középszinten a tanárod állítja össze a tételsort, ő meg valószínűleg még nem tudja, mi lesz. Nyelvből vannak témakörök, azokat esetleg érdemes kidolgozni, meg magyarból és töriből azokat amik szinte biztosak (VH, Petőfi, ilyesmik). Másra nem érdemes időt fordítani mert kb vaktában lövöldöznél
2019. jún. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem úgyis elfelejted + általában utolsó évben írják össze a töri és magyar tételeket a diákokkal megbeszélve, szóval a szóbeli részére nagyon tanulni nem lehet. Inkább arra tanulj amiből emeltezni fogsz!
2019. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem készülnék kifejezetten a szóbelire. Ha már valamilyen érettségire készülök, akkor annak is az írásbeli részére (előző évek feladatlapjait oldogatnám). De szerintem középszintűre felesleges is készülni már most, persze megértem, ha szeretnél. Talán a nyelv meg a matek lenne a leghasznosabb, esetleg a töri még. A helyedben az emeltre készülnék, mélyíteném az ismereteimet a tananyagot illetően. Azaz én ezt tettem annak idején, nem is bántam meg. :D

A tételek kidolgozásáról annyit, hogy nem tudhatod még a pontos tételcímeket, így szóbeli szempontjából felesleges bármit is csinálni. Lehet biztosra menni, hogy lesz Petőfi meg Ady, de nekik sem a teljes életművük lesz a tétel, hanem csak pl. a szerelmi költészetük. Töriből is valószínűleg elő fog jönni a Kádár-korszak szóbelin, de csak egy bizonyos nézőpontból (pl. gazdaság).

2019. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pénteken érettségizek, és a tételeimnek több mint a felét már 11.-ben kidolgoztam, mert így is jó sokat írtam a többit. Szerintem jobb ha hamarabb leírod, mert én például a törit, biológiát dolgoztam ki tavaly és mikor 12.-ben átbeszéltük tudtam ellenőrizni, hogy minden megvan-e, viszont a magyart irodalom + nyelvtan most dolgoztam ki 1 hónapja amit kicsit megbántam, mert 40 tétel van, persze a nyelvtan tételek sokkal rövidebbek mint az irodalom tételek, csak jobb lett volna, ha már akkor eltudom kezdeni a tanulásukat.

2019. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges. Középszinten a tanárod állítja össze a pontos tételsort, emelten ugyan központilag van meghatározva, de az is biztosan változik évről-évre. A legjobb amit tehetsz, hogy frissen érettségizettektől elkéred annak a tanárnak a tételsorát, akinél te is érettségizni fogsz. Valószínűleg lesz hasonlóság, de biztosan változtatni is fog.


Tapasztalatból mondom: bőségesen elég lesz az az idő ami az írásbelik és a szóbelik közt van, ne aggódj! A nyarat meg élvezd tanulás helyett ;)

2019. jún. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is tapasztalatból mondom: az írásbelik és a szóbelik között baromi kevés idő van, ha több tárgyból is emeltezel, amiből későre raknak. Hét napom volt felkészülni 80 tételből. Előtte a kémia+fizika emeltre tanultam. Ami két 300 oldalas tk.


(elkezdhettem volna előbb is, ha 1)időben be tudom fejezni az emelt témaköröket 2)nem stresszelek annyira előtte, hogy nekiálljak kémia szóbeli előtt pl Pilinszkyt olvasgatni... Legalább az emeltek max pontosak lettek :DD)

2019. jún. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!