Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnök hallgatók! Szerintetek...

Mérnök hallgatók! Szerintetek melyikek a legtipikusabb büfészakok?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a saját egyetemeteken, más karon található szakok közül melyikeket tekintitek büfészaknak? Kérlek írjatok egyetemet is!

2019. jún. 19. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem tekintek semmit büfészaknak, ha az ember hivatástudattal csinálja. Például a párom média- és kommunikáció szakra jár, szívvel-lélekkel csinálja, erre készül már kiskora óta, hogy sportriporter legyen és nagyon szépen lépeget a karrierjében. Egy barátom, pedig szabadbölcsészeten van és elindította a vlogját, ahol filozófiai témákat vet fel és feltett szándéka, hogy erősítse a vitakultúrát Magyarországon és elég híres emberekkel is szervezett már vitát és nagyon jól megy neki. Az ilyen embereket nagyon becsülöm. A mérnökin sokan vannak csak azért, mert presztízs, jól csengő, jól fizető, de ennek csak egy hányada, aki hivatásként tekint rá. Bevallom, én is ezért választottam, de hát ez nem az én választásom, hanem a társadalomé. Ha a piac azt mondja, hogy a mérnökre van kereslet, akkor e szerint választok, mert amúgy halvány lila gőzöm nem volt, hogy mit szeretnék csinálni, csak tudtam, hogy a matek, fizika, informatika közelebb áll hozzám. Irigylem a mérnöktársaimat és mindenkit, aki tényleg hiteles a szakmájában, és csillogó szemekkel fordít a szabadidejében is rengeteg időt a szakmája elmélyítésére. Én nem ezen emberek közé tartozom. Ha az ember nem hangolja össze az érdeklődését, szenvedélyét és a szakmáját úgysem lesz soha harmónia az életében. Mikor 18 évesen elkezdtem a mérnökit, még sajnos nem voltam ennyi önismeret birtokában, most már 23 éves vagyok és lediplomáztam és hát egy kettős életet élek, bemegyek dolgozni, elvégzem amit kell, de szabadidőmben kutatom, hogy mi az én utam.

SZTE

2019. jún. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A BME-sek a Corvinust. A BME-n belül meg a GTK-t.

Amúgy nekem van corvinus-os ismerősöm, aki saját bevallása szerint is büfészakokkal van tele a corvinus. Legalábbis alap képzésen azt mondta, hogy mindenképp.

Persze ez azért van, mert jelenleg nagyon könnyen össze lehet csalni a bejutást, mivel elvileg létezik valami verseny, amire a 100 plusz pontot már akkor is megkapja az ember, ha csak elindul a versenyen, így közepekkel meg simán lehet 480 körüli pontot is szerezni. Lehet, hogy jobb lesz a színvonal, ha kötelezővé válik majd az emelt, bár ki tudja.

2019. jún. 19. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
2019. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

A GTK-n a pénzügynek van talán értelme, de hát mondanom se kell kik foglalkoznak ezzel...

Talán még a logisztikai mérnök amit nem értek, de hát ha el tud helyezkedni akkor valamit rosszul látok

2019. jún. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Első hozzászóló:

"Nem tekintek semmit büfészaknak, ha az ember hivatástudattal csinálja. "

Teljesen egyetértek, és nagyon jó, hogy hoztál ilyen példákat!

2019. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajtos krumpli xD lol
2019. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!