Jogsi problémák?

Figyelt kérdés

Szituáció: Februárban kezdtem el vezetni, sajnos hetente max 2x1 órát tudtam venni az iskola miatt, illetve az oktatómnak is sok tanítványa volt/van. Azelőtt sose ültem volán mögött, szóval nulláról, vagy épp az idegeskedés miatt minuszból indultam. Elég hullámzó a teljesítményem, ha fáradt vagyok vagy stresszelek iskolai dolgokon szörnyen megy, máskor végig dícsér az oktató. 38 óra körül azt mondta, kb 10 és vizsgázhatok, most 43nál tartok, de azóta nem hozta szóba. Viszont én nem érzem magam késznek még, sőt, néha azt hiszem sose teszem le azt a hülye vizsgát. Pl. A párhuzamos parkolás hátra a halálom, egyszerűen nem megy, ha nem segít be az oktató.

Illetve kézifékes elindulást sose tanultunk, lehet azért mert nincs olyan hely a városban ahol kell?


Volt más is, aki nagyon nehezen, 50-55 óra alatt szerezte meg a jogsit?


Side note: lány vagyok bár nem hiszem, hogy ez sokat számít



2019. jún. 19. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

63 óra után mentem vizsgázni.

Hasonlóan voltam, mint te. Sosem ültem előtte volánnál (nem is kívánkoztam oda), nulláűról indultam, valamikor a 35. óra környékén döbbentem rá, hogy parkolni pl még egyáltalán nem tudok segítség nélkül.

Támpontok, támpontok, támpontok. Parkolásnál mindig meg kell legyenek és menni fog! Nekem ez nehéz volt, hogy megérezzem, hogy a kocsi eleje/vége, mihez tudjak viszonyítani. Amióta megvan, nem jelent gondot.

40. óra körül mondta az oktató, hogy lassan vizsgázhatnék, aztán összeomlott minden, végül (az oktató szerint) kb 10 óra túlbiztosítással mentem. Kellett, hogy nehogy "elizguljam".

Kézifékes elindulás nem követelmény, sokan nem tanítják, oktatóm szerint az amolyan "öreguras" megoldás. Helyette kuplunkg (fogási pontos) és gáz szép összehangolt játéka van. Én kihúztam az egyetlen olyan őtvonalat, ahol ez kellett. Nem is tudtam, hogy az lenne a kézifékes emelkedő, tök automatikusan csináltam azt, amit annál sokkal laposabb helyeken is.

El sem tudnék indulni kézifékkel, tényleg csak teljes megállásor használom rögzítésre.

2019. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az oktató nagyon jól elmondja a támpontokat, de valahogy nem érzem az autót. Mondjuk tanuló autóhoz képest egész nagy, hosszú az orra, én meg elég optimistán mérem a távolságokat...


Ezt a fogáspontos elindulást csomószor gyakoroltuk, van is hol, tiszta domb a város. Azzal nincs probléma, akkor a kézifékesen nem stresszelem magam

2019. jún. 19. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
88.oran lett meg. Fiu/25
2020. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen kezifejes elindulas? Sose kellett olyan.
2020. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!