Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a TARTÓS BETEGSÉG...

Szerintetek a TARTÓS BETEGSÉG Pluszpontot jelenthet a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Továbbá az, hogy a szüleim elváltak?


Mert én úgy tudom, hogy csak akkor jár ez miatt pluszpont, hogyha a szülőnek nincsen a 8 általánoson túl semmilyen képzettsége. Vagy rosszul gondolom? *-)


2010. júl. 9. 00:02
1 2 3
 1/24 d,jpt L ***** válasza:

Az,hogy elváltak a szüleid nem jelent plusz pontot. Te attól hátrányból indulsz szerinted?...jézusom.

a krónikus betegségek igen, a nátha nem.

2010. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Éppen ezért írtam a szüleimet...mert manapság már nagyon sok család jár így sajnos... és szerintem ezzel van "megkötve" a felvételizők keze, hogy kötik a szülők szakképzettségéhez, a többletpontokat.


Tartós betegségről meg annyit, hogy a lábam miatt lettem ennek nyilvánítva (( többször operálták, eltört stb. )) , és ez miatt kap Anya rám emelt szintű családi pótlékot.

2010. júl. 9. 00:10
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem téged akarlak bántani, kedves kérdező, de én felháborítónak tartom, hoyg anyagi helyzet, meg eü állapot alapján osztogatnak plusz pontokat. Mi köze ezeknek az ÉSZhez?
2010. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 d,jpt L ***** válasza:

Épp ez az... Tanuljál, felvételizzél meg anyámtyúkja. A különféle "hátrányokkal" nem fogsz előrébb jutni később sem.

Viszont...elromlott a hűtőm..szerinted ezért jár több fizetés?

2010. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

háhháááá... félreértés ne essék:D... 1.) tettem emelt szintű érettségit, nem volt könnyű az biztos...2.) én nem akartam ezért most pluszpontot kicsikarni az Oktatási Hivataltól, csak tettem fel egy kérdést...3.) meg kellett akkor is szenvedni, hogy a lábam egészségét visszakapjam többször is, szóval, nah értitek... csak akkor más volt a tétje... ezért is tettem emelt szintű érettségit kezdésként a +40 pont reményében. :))

Ha nem vesznek fel most, megyek tovább a többletpontokért (( nyelvvizsga + ha kell OKJ-ra is elmegyek )) de egyszer remélem Egyetemista leszek én is, és azt tanulok amit tényleg szeretnék. :))))

2010. júl. 9. 00:28
 6/24 anonim ***** válasza:
Gyerekkori inzulinos cukorbeteg vagyok. Még csak nem is óhajtottam hogy kivételezzenek velem sem a gimiben, sem a főiskolán. Éppen úgy vizsgáztam mint a többi diáktársam,pedig voltak ám kritikus napjaim a betegségem miatt.
2010. júl. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én is dettó ugyanezen az elven vagyok, mint Te Kedves Utolsó ! Szenvedni kellett akkor is, most is küzdeni kell a Cél Érdekében !

Nemhiába állít minket az élet próbatételek elé szerintem !

2010. júl. 9. 00:31
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem meg jogos a hátrányos helyzetért a pluszpont...Csak irigykedik aki azt írja, hogy nem igazságos.


Gondolj bele... Egy kis településről érkezett diáknak pl. számítógép nélkül, akinek a szülei írni-olvasni alig tudnak sokkal nagyobb erőfeszítésébe kerül ugyanannyi pontot megszerezni mint aki az egyik legjobb gimnáziumból megy, a szülei orvosok.


Vagy pl. a gyerekgondozás, sokkal nehezebb úgy érettségizni, hogy közben egy fél éves gyerek lóg rajtad :-)

2010. júl. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Utolsó: az ember vagy gyereket nevel, vagy tanul, nincs szüksége az államnak olyan egyetemistákra, akik csak pluszpontokkal kerülnek be... Ha ezt a kisgyerekes kifogást meghallaná egy egyetemi prof. páros lábbal rúgna ki a vizsgáról.

A kérdező azért akar pluszpontot kapni, mert eltört a lába és elváltak a szülei? Hol van ebben a hátrányos helyzet???

És mi van akkor, ha szüleid 8 általánost végeztek? Ahhoz hogy szorgalmas, alázatos munkával bekerülj az egyetemre nem kell gazdagnak lenni.

2010. júl. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság nagyon is számít a pénz a továbbtanulásban, aki azt mondja nem, az hazudik. Egyik barátom végig kitínű volt, 80% feletti érettségijei vannak mindenből, van nyelvvizsgája DE nincs meg a pontja, max csak fizetősre. Azért ez vicces szerintem, pedig nem is az orvosira készül.


Családi helyzetért én is adnék plusz pontot, az esetek többségében úgysem viszi őket előre a dolog, sőt tartós betegségért is. Bár az egyik ismerősöm azért kapott max pontot német hallásutáni értésen mert baj van a fülével. Ezeket azért nagy igazságtalanságnak tartom.

2010. júl. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!